USA – Meksyk: każda drużyna strzela gola/UN

21 kwietnia, 2024
29 Widoki

Nasze przewidywania: USA – Meksyk: każda z drużyn strzeli gola/UN

25.03.2024 02:15

Trzecia edycja Ligi Narodów CONCACAF zakończy się w Dallas meczem pomiędzy dwoma największymi rywalami w regionie.

Amerykanie wygrali dwie pierwsze edycje rozgrywek, ale w czwartkowym półfinale byli o kilka sekund od porażki. Jamajczycy prowadzili od 30. sekundy do ostatnich pięciu minut regulaminowego czasu gry, kiedy to zdobyli bramkę po własnym rzucie rożnym. O losach dogrywki zadecydowały dwa gole napastnika Coventry, Haji Wrighta. Meksykanie mieli łatwiejszy awans, pokonując Panamę 3:0, ale wynik jest nieco mylący. Panama była bardziej aktywna pod względem strzeleckim, ale Meksykanie byli tak skuteczni, jak to tylko możliwe.

W każdym razie Amerykanie są nieznacznymi faworytami finału, ponieważ mają przewagę u siebie i mogą polegać na swoim lepszym rekordzie w ostatnich meczach. Nie przegrali z Meksykanami w sześciu kolejnych meczach, wygrywając cztery z nich, w tym swój pierwszy finał Ligi Narodów – zwycięstwo 3:2 w dogrywce.

Na co postawić:

Mecze są bardzo prestiżowe, rozgrywane na dużej intensywności z szansami po obu stronach, więc obaj finaliści powinni trafić na czarno.