Udinese – Napoli: Obie drużyny strzelają gola

6 maja, 2024
25 Widoki

Nasz typ: Udinese – Napoli: Obie drużyny strzelą gola

06.05.2024 20:45

Bardzo ciekawy pojedynek czeka trenera Udinese Fabio Cannavaro, który jest rodowitym Neapolitańczykiem, w jednym ze swoich pierwszych meczów na ławce pierwszoligowego zespołu. Jego podopieczni rozpoczynają jednak tę rundę w strefie spadkowej z dwupunktową stratą po zaciętym ostatnim starciu na terenie zajmującej czwarte miejsce Bologny (1-1). Napoli również zremisowało u siebie z AS Romą (2-2), ale przystępuje do tej kolejki z dziewiątego miejsca i ich udział w przyszłorocznych pucharach pozostaje bardzo niepewny.

Udinese w ogóle nie radzi sobie w tym sezonie u siebie i wygrało tu do tej pory tylko jeden mecz. Co więcej, przegrało tu ostatnie trzy razy, wliczając w to mecz z AS Romą, którego ostatnie 20 minut rozegrano w miniony czwartek (1:2). Problemem jest głównie obrona, ponieważ Udinese zawsze udawało się strzelić gola przynajmniej raz w 12 z ostatnich 14 meczów tutaj.

Ostatni wyjazdowy występ Napoli poszedł fatalnie, gdy przegrali z borykającym się z problemami Empoli i będą chcieli uniknąć takiego scenariusza w Udine. Jednak Napoli wygrało tylko dwa z poprzednich 12 meczów wyjazdowych (2-3-7), a ich wizyty u przeciwników w tym sezonie nie są w żaden sposób onieśmielające. W ostatnich czterech meczach na wyjeździe przegrywali już w połowie spotkania.

Na co postawić:

Przegrana 0:1 z Empoli była dla Napoli pierwszym meczem z rzędu, w którym obie drużyny nie strzeliły gola po pięciu spotkaniach wyjazdowych. Zakład na zwycięstwo obu drużyn sprawdził się również w czterech z ostatnich pięciu meczów Udinese u siebie, a także w czterech kolejnych pojedynkach.