Procházka J. – Rakič A.: 1

PLbookmaker
21 kwietnia, 2024
16 Widoki

Nasza wskazówka: Procházka J. – Rakič A.: 1

14.04.2024 02:45

Jiří Procházka wraca do klatki po ostatniej porażce z Alexem Perreirą, o której chciałby jak najszybciej zapomnieć. Po grudniowym nokaucie miał krótką obowiązkową przerwę od UFC, ale dotyczy to tylko walk MMA, więc mógł od razu wrócić do treningów. Przygotowania do walki z Rakicem rozpoczął jeszcze zanim poznał nazwisko swojego przyszłego przeciwnika.

W porównaniu do poprzedniej walki przygotowania idą lepiej, a raczej BJP jest w lepszym zdrowiu i wykonał więcej treningów. Co więcej, powrócił „do korzeni”, eliminując z przygotowań niepotrzebne szczegóły i skupiając się w dużej mierze na szorstkiej stronie rzeczy. Tym razem pominął zagraniczne obozy, chyba że liczyć trening na Słowacji z Ilyą Škondričem. Jednak poza dużą wymagalnością, udało mu się również odpocząć, przeplatając ciężkie przygotowania regeneracją, na przykład na Maderze, gdzie dla odmiany pracował nad przystosowaniem mentalnym. Głowa jest istotną częścią występu Jirki, a sam BJP wspominał, że chciałby przystąpić do meczu w takim stanie umysłu, jakby to była już druga runda.

Rakic wraca do akcji po prawie dwóch latach (kontuzja kolana), co może mieć negatywny wpływ na jego występ. W końcu trening a ostra walka to dwie różne rzeczy, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, gdy w walce wpada się w tarapaty. Tak czy inaczej, Rakic jest dużym mężczyzną i napastnikiem, który będzie czuł się bardziej komfortowo w postawie na początku meczu i będzie próbował trafić Prochazkę z odwrotu lub celować w przednią stopę Prochazki.

W okresie poprzedzającym mecz próbował dostać się do głowy Procházki za pomocą potrząśnięcia, ale takie „teatry” nie działają na rodaka z Hostěradic. W każdym razie Rakic ma zwycięski cios i jest w stanie wyrządzić wiele szkód, więc Procházka będzie musiał skoncentrować się na obronie nieco bardziej niż w poprzednich walkach.

Na co postawić:

Wyrównana walka jest otwarta dla obu stron, ale Prochazka jest skupiony na MMA praktycznie każdego dnia swojego życia. Mentalnie jest w świetnej formie, dobre przygotowanie. Rakic zapłaci za długą przerwę bez walki. Jedna i wygrana.

Zaufanie:

7/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

WAZAMBAPostaw na Wazamba z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker