Portugalia – Francja: awans – 2

PLbookmaker
4 lipca, 2024
13 Widoki

Nasza rada: Portugalia – Francja: awans – 2

05.07.2024 21:00

Starcie dwóch piłkarskich potęg na pierwszy rzut oka nie zapowiada się zbyt atrakcyjnie – Francja zmaga się z problemami pod koniec turnieju, a Portugalczycy na przemian notują lepsze i gorsze wyniki.

Zwycięzca czeskiej grupy, Portugalia, dobrze weszła w mistrzostwa, wygrywając dwukrotnie, ale przeciwko Gruzji i Słowenii nie było już tak samo. Drużyna płaci cenę za konieczność gry Cristiano Ronaldo, który negatywnie wpływa na grę zespołu. Legenda światowego futbolu nie ma już takiej wydajności jak w poprzednim wieku, nie można go zatrzymać. W turnieju zdobył jedną bramkę z rzutu karnego, wręcz przeciwnie, spalił wiele obiecujących standardów. Ronaldo zwolnił, ma mniejszy wyskok i nie pokazuje żadnych specjalnych osiągnięć pod względem biegania. Wręcz przeciwnie, odporność psychiczna zawodnika spadła, stara się symulować w meczach, punktem kulminacyjnym był płacz po niewykorzystanym karnym.

O ile Ronaldo wciąż jest w stanie rozstrzygnąć mecz, o tyle Portugalczycy cierpią na jego obecności, model wszystkiego na Ronaldo jest już dawno nieaktualny. Co więcej, z weteranem na szpicy drużyna nie może skutecznie naciskać, więc musi polegać na wkładzie bramkowym drugiej fali. Portugalczycy nie spotkali się z żadną silną drużyną w turnieju (Turcja, Gruzja, Czechy i Słowenia), więc przystępują do meczu jako papierowy underdog.

Francja również nie błyszczy, ale ograli Belgię czy Holandię, co jest trudniejszym sprawdzianem. W każdym razie drużynę zdobi świetna defensywa, a podopieczni trenera Deschampsa stracili w turnieju tylko jedną bramkę i to z karnego, który został powtórzony, gdy Lewandowskiemu nie udało się strzelić gola za pierwszym razem.

Z drugiej strony drużyna ma problem z przodu, nie zdobyła jeszcze bramki z gry, poza karnym dwa gole zostały zaliczone przeciwnikom jako gole samobójcze. W każdym razie Francja świetnie radzi sobie z szybkością z przodu, co może być problemem dla weterana Pepé. Mbappé z każdym dniem czuje się coraz lepiej po kontuzji nosa, co powinno być widoczne.

Brak wypatroszonego Rabiota będzie wymuszoną zmianą, ale reprezentacja Galii ma niezwykle dobrą ławkę i bez problemu może zastąpić jednego zawodnika.

Na co postawić:

Obie drużyny są w stanie awansować, a decydującym czynnikiem będzie większa liczba błędów w meczu. Portugalia popełniła jak dotąd więcej błędów w turnieju, podczas gdy Francja jest papierowym faworytem dzięki precyzyjnej obronie. Na kuponie należy numer dwa, który nie lubi ryzykować, może spróbować bezpieczniejszej opcji, czyli awansu Francji. W meczu padnie prawdopodobnie mniej bramek.

Zaufanie:

6/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

BETWINNERPostaw na Betwinner z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker