Aston Villa – Tottenham: Różnica bramek: 46-60

21 kwietnia, 2024
32 Widoki

Nasz typ: Aston Villa – Tottenham: bilans bramkowy: 46-60

10.03.2024 14:00

Pomimo utraty dwubramkowego prowadzenia, Aston Villa odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w ostatniej kolejce, pokonując Luton 3:2, aby objąć pięciopunktową przewagę nad najbliższymi rywalami Tottenhamu na czwartym miejscu. Spurs pokonali ostatnio Crystal Palace 3:1 i mając mecz do rozegrania, będą chcieli wywrzeć presję na Villi zwycięstwem.

Wiedząc, że Aston Villa pokonała w tym sezonie u siebie zarówno Manchester City, jak i Arsenal, możemy śmiało powiedzieć, że czeka ich teraz prawdopodobnie najważniejszy mecz na Villa Park w całym sezonie. W przypadku zwycięstwa powiększą swoją przewagę do piątego miejsca i zrobią duży krok w kierunku Ligi Mistrzów. A podopieczni Unaia Emery’ego będą pewni siebie – w tym sezonie strzelili już 56 goli, najwięcej w pojedynczym sezonie PL od sezonu 2007/08, kiedy to zdobyli łącznie 71 bramek.

Tottenham udowodnił ostatnio, że nie poddaje się łatwo, wygrywając piąty mecz w sezonie z Palace, w którym jako pierwsi strzelili gola. Timo Werner strzelił swojego pierwszego gola w nowej pracy w tym meczu, co może być interesującą wartością dodaną dla gości. Udało im się strzelić co najmniej dwa gole w pięciu meczach wyjazdowych w PL, ale nadal nie wygrali trzech ostatnich (0-2-1).

Na co postawić:

Tottenham może pochwalić się najlepszym bilansem w lidze, jeśli chodzi o pierwsze 15 minut drugiej połowy, strzelając 12 bramek i tracąc zaledwie trzy. Z kolei Aston Villa zupełnie nie radzi sobie w tym okresie, o czym świadczy wynik 6:12.