21 kwietnia, 2024
29 Widoki

Nasz typ: Lyon – Brest: Remis podwójnej szansy

14.04.2024 20:45

Trio przełożonych meczów zakończy w ten weekend dwudziestą dziewiątą kolejkę z pozornie interesującym pojedynkiem pomiędzy Lyonem i Brestem, dwoma zespołami, które rzadko traciły punkty w ostatnich tygodniach. Podczas gdy gospodarze wciąż chcą walczyć o Puchar Europy, goście z Bretanii chcieliby utrzymać się w pierwszej trójce i zadebiutować w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Kto będzie bliżej celu po najbliższym meczu?

Kolejny mecz wyjazdowy, kolejny niesamowity zwrot akcji. Dokładnie tak można opisać ostatni ligowy mecz Lyonu, rozegrany w Nantes, gdzie przez długi czas wydawało się, że tym razem nie uda się zdobyć cennych trzech punktów. Stało się jednak inaczej po tym, jak do wyrównania doprowadził rezerwowy Malick Fofana, który wszedł na boisko po pierwszym golu Alexa Lacazatty, a zaledwie dwie minuty później sam zdobył drugiego. W doliczonym czasie gry rezerwowy Gift Orban wyrównał na 3:1 dla Lyonu, a „Les Gones” wygrali swój piąty z rzędu wyjazdowy mecz ligowy, skutecznie odwracając wynik w czwartym spotkaniu. Tym samym było to dziesiąte zwycięstwo trenera Pierre’a Sage’a na ławce Lyonu w jego szesnastym meczu ligowym (10-1-5), najszybciej od 2016 roku, kiedy to trener Bruno Genesio również zanotował identyczną liczbę zwycięstw w tej samej liczbie meczów.

Brest jedzie na ziemię Lyonu po domowej porażce 4-3 z Metis, co potencjalnie mogło wskazywać na wyrównany pojedynek, ale gdyby nie zlekceważenie przeciwnika w końcowej fazie meczu, „Piraci” odnieśliby wyraźne zwycięstwo różnicą ponad dwóch bramek. Występ w pierwszej połowie był jednym z najlepszych w bieżącym sezonie i trzeba zauważyć, że wynik mógł być jeszcze bardziej znaczący. W Lyonie Bretończycy trenera Érica Roya będą chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo na terenie rywala, gdyż w dziewięciu poprzednich spotkaniach od 1990 roku nie wygrali ani razu (0-4-5), strzelając zaledwie pięć bramek.

Na co stawiać?

Obu drużynom na pewno nie brakuje formy, więc możemy spodziewać się wyrównanego meczu, który prawdopodobnie nie przyniesie wielu bramek. Spokojnie może zakończyć się remisem, który Brest w poprzednich latach trzykrotnie z rzędu wygrywał na terenie Lyonu (2:2, 1:1, 0:0). Na remis postawię także w niedzielę, w ramach podwójnej szansy, gdzie zobaczymy go albo w połowie, albo w końcówce meczu.