Dania – Szwecja: zwycięzca Dania

PLbookmaker
5 czerwca, 2024
9 Widoki

Nasza rada: Dania – Szwecja: zwycięzca Dania

05.06.2024 19:00

Podczas gdy Dania przygotowuje się do Euro, Szwecji zabraknie po raz pierwszy od 1996 roku.

Duńczycy wygrali swoją grupę i ponownie mają wysokie ambicje po dotarciu do półfinału ostatnich Mistrzostw Europy. Mecze przygotowawcze są ważne dla Duńczyków, nie lekceważą żadnego z nich, a zwłaszcza nie u siebie, gdzie ostatnio przegrali z Francją w meczu towarzyskim dziewięć długich lat temu. Godna podziwu jest ich passa 11 meczów u siebie bez strzelonego gola, sięgająca 2017 roku. Kasper Hjulmand nominował już wszystkich 26 zawodników, w tym weteranów Simona Kjaera, Christiana Eriksena, Pierre’a-Emile’a Hojbjerga i wschodzące pokolenie z kanonierem Manchesteru United Rasmusem Hojlundem.

Szwecja po nieudanych kwalifikacjach (10 punktów) przetestuje w Kopenhadze przede wszystkim adeptów gry w koszulkach reprezentacji. Piętnastu zawodników z mniej niż dziesięcioma startami w reprezentacji narodowej, w tym trzech debiutantów, znalazło się w składzie na wstępne mecze z Danią i Serbią. Brakuje jednak fantoma ze Sportingu Lizbona, Viktora Gyökeresa. To będzie pikantny mecz dla Jona Dahla Tomassona, najlepszego strzelca wszech czasów reprezentacji Danii, który jest również pierwszym obcokrajowcem na ławce rezerwowych reprezentacji Szwecji. Tomasson rozpoczął od porażki 2:5 w Portugalii, a następnie The Blues pokonali u siebie Albanię 1:0.

Na co postawić:

Między obiema stronami istnieje bogata historia, a środowy mecz jest 108. meczem, a Dania, która wygrała ostatnie (wstępne) spotkanie między nordyckimi rywalami w 2020 roku 2: 0 u siebie, ma przewagę.

Zaufanie:

7/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

1XBETPostaw na 1xbet z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker