21 kwietnia, 2024
30 Widoki

Nasza rada: Cagliari – Werona: 1

01.04.2024 15:00

Walczące o zbawienie Cagliari przegrało w Monzy 0:1 przed przerwą reprezentacyjną, ale zdołało utrzymać dystans do strefy spadkowej dzięki niezdecydowaniu innych. Verona również wyprzedza strefę spadkową o dwa punkty, przegrywając ostatnio u siebie z AC Milan 1:3.

Cagliari wraca do domu, gdzie w ostatnim występie pokonali Salernitanę 4:2, wygrywając piąte z poprzednich 10 domowych spotkań (5-3-2). Wyniki Sardyńczyków u siebie na wyspie będą tym, co zadecyduje o ich ewentualnym zbawieniu, a starcie z Veroną będzie jednym z kluczowych. Cagliari bardzo dobrze radziło sobie u siebie z innymi rywalami o przetrwanie, pokonując Salernitanę, Sassuolo i Frosinone oraz remisując z Udinese i Empoli.

Verona wygrała ostatnio u siebie, pokonując Lecce 1:0, ale poza tym nie należą do ulubieńców gospodarzy – zdobyli tylko dziewięć punktów na wyjazdach w tym sezonie (2-3-10). Przed zwycięstwem w Lecce goście przegrali pięć z sześciu meczów wyjazdowych (0-1-5) i nie strzelili gola w trzech z nich.

Na co postawić:

Cagliari doświadczyło ciekawego zwrotu pod koniec lutego, kiedy drużyna wzięła się w garść i zaczęła osiągać nadspodziewanie dobre wyniki. Co więcej, przerwa reprezentacyjna pomoże w mocno obciążonym składzie (zwłaszcza ofensywnymi zawodnikami), a Rossoblu potwierdzą swoją krajową specjalizację.