Litvínov – Kometa Brno: Podwójna szansa – remis

21 kwietnia, 2024
29 Widoki

Nasz typ: Litvínov – Kometa Brno: Podwójna szansa – remis

26.03.2024 17:30

Pięć meczów – pięć zwycięstw drużyny przyjezdnej. W ćwierćfinałowej serii play-off pomiędzy Litvínovem a Brnem, banalne „mój dom, mój zamek” zdecydowanie nie ma zastosowania.

Kometa zdołała wyrównać stan serii na 2:2 po dwóch porażkach u siebie. Zakończyło to siedmiomeczową passę niepokonanych przeciwników i wydawało się, że zyskało ważną przewagę psychologiczną.

W niedzielnym meczu Brno prowadziło w wypełnionym po brzegi Rondo, ale Litvínov zdołał wyrównać w ostatnim okresie i w dogrywce, aby zakończyć zwrot do finału 2:1. O ile w poprzednich trzech pojedynkach padło co najmniej sześć bramek, tym razem było ich niewiele.

Jak coraz wyraźniej widać, w tej serii niezwykle trudno cokolwiek przewidzieć. Dwóch sąsiadów z tabeli na koniec sezonu zasadniczego dzieliły zaledwie trzy punkty i powszechnie oczekiwano, że będzie to wyrównana ćwierćfinałowa konfrontacja.

Na co postawić:

W meczu nr 6 będzie bardzo ciężko. Litvínov ma w rękach dwa wyimaginowane miecze, a Kometa nóż na gardle. We wtorek prawdopodobnie zobaczymy ostrożniejszy początek i bardziej wyrównane widowisko. Ponownie decydujące mogą okazać się detale, więc podwójna szansa na remis w pierwszej tercji lub po 60 minutach wydaje się dobrym zakładem. Ten typ sprawdził się w większości dotychczasowych meczów tej serii.