Benin – Nigeria: zwycięzca Nigeria

PLbookmaker
10 czerwca, 2024
10 Widoki

Nasz typ: Benin – Nigeria: zwycięzca Nigeria

10.06.2024 18:00

Grupa C afrykańskich eliminacji do Mistrzostw Świata po trzech kolejkach ma szokujący ranking – Lesotho wygrzewa się na szczycie, Rwanda jest druga, a faworyzowana Nigeria zajmuje dopiero przedostatnie, piąte miejsce. Ale nie ma jeszcze czasu na panikę, są tylko dwa punkty za Lesotho, tak czy inaczej Super Orły muszą się sprężyć.

Nigeria potrafi grać w światowych eliminacjach, wygrała sześć z ostatnich ośmiu, ale ostatnio nie udało jej się w Katarze, a teraz sprawy idą źle. Finalista tegorocznego Pucharu Narodów Afryki rozegrał trzy rozczarowujące remisy 1-1 w fazie grupowej. Orły nie zdołały także pokonać u siebie RPA po listopadowych porażkach z Lesotho i Zimbabwe, które grają w Rwandzie. Problemem Nigerii jest pierwszy stracony gol, we wszystkich trzech meczach drużyna musiała odrabiać straty.

To sprawiło, że trener Finidi George, który w kwietniu zasiadł na gorącej nigeryjskiej ławce, znalazł się pod natychmiastową presją. Po piątkowym remisie spotkał się z krytyką za pominięcie w składzie gwiazdora Leverkusen, Boniface. W ten sposób pominął kanoniera Napoli, Osimhena.

Benin nie ma tak silnej drużyny jak Nigeria, z której warto wspomnieć tylko napastnika Brestu Steve’a Mounié, ale zagrali w kwalifikacjach o włos lepiej niż Nigeria. Les Guépards bardzo pomogli sobie czwartkowym zwycięstwem u siebie 1:0 nad Rwandą, wcześniej remisując 0:0 w Lesotho i przegrywając 1:2 w RPA. Czynnikiem ograniczającym drużynę jest brak własnego środowiska, konieczność gry w azylu na Wybrzeżu Kości Słoniowej bez znaczącego wsparcia ze strony kibiców.

Na co postawić:

Nigeria desperacko potrzebuje zwycięstwa w derbach Afryki Zachodniej, aby uniknąć spóźnienia na mistrzostwa świata. Ma bardzo pozytywny bilans siedmiu zwycięstw i jednej porażki z Beninem. Są numerem dwa.

Zaufanie:

8/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

1XBETPostaw na 1xbet z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker