Vondrousova M. – Potapova A.: Vondrousova M. -2,5 gema

21 kwietnia, 2024
30 Widoki

Nasza wskazówka: Vondrousova M. – Potapova A.: Vondrousova M. -2,5 gry

18.04.2024 14:00

Markéta Vondroušová w swoim pierwszym meczu po ponad miesiącu pokazała świetny występ w Stuttgarcie w Niemczech i gładko pokonała Chorwatkę Donnę Vekičovą 6:4, 6:3. Dwukrotnie straciła serwis w meczu, ale pokazała swoje wielkie zalety w grze powrotnej i wywierała stałą presję na Vekičovą. Zdołała wykorzystać cztery z ośmiu break pointów i awansowała do ósmego finału.

Jej przeciwniczką będzie Anastazja Potapowa, która w pierwszej rundzie pokonała w trzech setach swoją rodaczkę Ludmiłę Samsonową. Było to jej pierwsze zwycięstwo po dwóch porażkach w dużych turniejach w Indian Wells i Miami.

Dwudziestoczteroletnia Vondrousova bardzo dobrze zna swoją przyszłą przeciwniczkę z kortów tenisowych. Mierzyła się z nią czterokrotnie i trzy razy udało jej się wygrać. Ostatni raz miało to miejsce latem ubiegłego roku w Cincinnati, gdzie wygrała 6:4, 6:2. Nawierzchnia również przemawia na korzyść Vondroušovej, ponieważ wychowała się na glinie i może być uważana za specjalistkę od tej nawierzchni, ponieważ ma 91 zwycięstw w karierze i tylko 35 porażek.

Na co postawić:

Markéta Vondroušová ma idealną okazję, aby dotrzeć do ćwierćfinału turnieju najwyższej rangi w Stuttgarcie. Potrafi grać przeciwko Potapovej, jest lepszą zawodniczką na kortach ziemnych niż jej przeciwniczka, a jej forma jest bardzo dobra po ponad miesięcznej przerwie. Zalecane jest dodanie niewielkiego handicapu.