21 kwietnia, 2024
25 Widoki

Nasz wybór: Villarreal – Atl. Madryt.

01.04.2024 21:00

W 30. kolejce LaLiga w kwietniu dojdzie do starcia zajmującego dziesiąte miejsce Villarrealu z piątym Atlético Madryt. Choć do tej pory lepiej w rozgrywkach radzili sobie goście, to obecna forma przemawia bardziej za drużyną gospodarzy. Villarreal wygrał derby z Valencią (1:0) przed przerwą reprezentacyjną i wygrał LaLigę po raz czwarty z rzędu. Ostatnią porażkę w krajowych rozgrywkach ponieśli w połowie stycznia, a od tego czasu legitymują się bilansem 5-4-0.

Z drugiej strony Atlético miało brutalny remis z Barceloną przed przerwą międzynarodową, przegrywając u siebie 0-3. Co więcej, po tej porażce Atlético wypadło z TOP4. Biorąc pod uwagę, że była to dla nich trzecia porażka w ostatnich sześciu kolejkach (2-1-3), nie jest to aż tak wielka niespodzianka.

Na co stawiać:

Atlético nie prezentuje się ostatnio zbyt dobrze, z drugiej strony Villarreal wciąż może rzucić wyzwanie europejskim pucharom dzięki znacznej poprawie swoich występów i wyników. Oprócz obecnej formy, gospodarze mogą wykorzystać fakt, że Atlético jest przeciętne na wyjeździe (4-3-7). W „meczu bez remisu” lepiej postawić jednak na drużynę numer jeden, gdyż trzy z poprzednich pięciu spotkań pomiędzy obiema stronami kończyły się wynikiem remisowym.