15 września, 2024
10 Widoki

Nasza rada: Torino – Lecce: 1

15.09.2024 15:00

Jedną z drużyn, które po trzech kolejkach zdobyły siedem punktów jest Torino. Zespół Paolo Vanoli wygrał ostatnio 1:0 w Wenecji i potwierdził świetny początek sezonu. Lecce również poprawiło swój bilans, wygrywając u siebie z Cagliari 1:0 i rewanżując się za wcześniejsze porażki z Interem i Atalantą.

Nowy trener Torino Paolo Vanoli może być zadowolony. Jego drużyna bardzo szybko przystosowała się do nowego stylu gry po latach rządów Ivana Juricia i została nagrodzona za swoją aktywność w Wenecji. Vanoli wprowadził trzeciego napastnika na dwadzieścia minut przed końcem i Torino zgarnęło trzy punkty. Po remisie 2:2 z Milanem, który mógł łatwo zakończyć się zwycięstwem, i triumfie nad Atalantą, był to kolejny bardzo ważny punkt.

Lecce poradziło sobie w ważnym meczu ratunkowym z Cagliari, ale jego piłkarze nie mogą spocząć na laurach. Było to jedyne zwycięstwo w ostatnich ośmiu meczach ligowych, ale co najważniejsze, zakończyło pięciomeczowy okres oczekiwania na bramkę. To oznacza pewne kłopoty w ofensywie. Co więcej, trener Gotti nie może liczyć na odsuniętego od gry Dorgu.

Na co postawić:

Torino potwierdzi swój dobry początek sezonu u siebie. Miało dobry początek sezonu przeciwko drużynom, które zakończyły w drugiej połowie tabeli w zeszłym sezonie i nie zdobyło ani jednej bramki w ośmiu z 10 okazji. W tym roku może się to zmienić, ponieważ Vanoli gra ofensywnie i pozostawia obronę stosunkowo otwartą, ale produktywna ofensywa poradzi sobie sama.