Światek I. – Kalinskaya A.: Światek I/-20,5 klejnotów

21 kwietnia, 2024
34 Widoki

Nasza rada: Swiatek I. – Kalinskaya A.: Swiatek I/-20,5 gemu

23.02.2024 16:00

Polska tenisistka Iga Świątek, która w ubiegłym tygodniu sięgnęła po tytuł w Doha bez straty seta, kontynuuje zwycięską passę w Dubaju. Nie straciła seta w trzech meczach, a jej najbardziej wyrównanym pojedynkiem był mecz ze Sloane Stephens, którą pokonała dwukrotnie 6-4.

W następnej rundzie światowy numer jeden zagra z Anną Kalinską, która musiała zakwalifikować się w Dubaju i zmierzy się z siódmym meczem w ciągu ośmiu dni.

Kalinska jest w bardzo dobrej formie, co potwierdziła w meczu ósmej rundy z początkującą Jeleną Ostapenko oraz w ćwierćfinale z numerem trzy Cori Gauff. Amerykankę pokonała po trzech setach, a z Shwiatek zagra po raz pierwszy w karierze, ale biorąc pod uwagę jej formę, jest ogromną faworytką.

Na co postawić:

Szwiatek ma szansę wygrać swój drugi 1000 mecz w Dubaju w tym roku i zbudować znaczącą przewagę nad Aryną Sabalenką, która sensacyjnie przegrała swój pierwszy mecz w Dubaju. Przeciwko Kalińskiej Polka potwierdzi, że na dobre zapomniała o żenującym początku sezonu i porażce w trzeciej rundzie Australian Open. Wygra w dwóch setach i nie rozegra więcej niż 20 gemów.