Strasbourg – Lorient: każda z drużyn strzela gola – Tak

PLbookmaker
21 kwietnia, 2024
24 Widoki

Nasz typ: Strasbourg – Lorient.

18.02.2024 13:00

Niedzielny program Ligue 1 rozpocznie się od popołudniowego meczu, który w tym tygodniu zostanie rozegrany w Strasburgu, dokąd uda się podlane żywą wodą Lorient. Czy drużyna trenera Régisa Le Brisa będzie chciała sprawić trzecią niespodziankę z rzędu?

Starcie Racingu w poprzedniej rundzie zakończyło się porażką Strasburga 1:3 na stadionie w Lens, co mocno ugryzło Alzatczyków po ich wcześniejszym awansie do ćwierćfinału Pucharu Francji przez Le Havre (3:1). Tym samym powiernicy trenera Patricka Vieiry wciąż są bliżej pozycji spadkowej niż Pucharu Europy, do którego Strasbourg był bardzo blisko jeszcze w poprzednim sezonie. Teraz bardzo młoda drużyna znajduje się blisko środka tabeli i szuka kolejnego meczu u siebie na Stade de la Meinau, gdzie przegrała tylko jeden z sześciu poprzednich meczów (3-2-1), ostatnio z Paryżem (1-2), kiedy była w zasięgu punktu.

W dwudziestej drugiej kolejce Alzatczycy zmierzą się z Lorient, które zdołało podnieść się po serii poważnych niepowodzeń, wygrywając dwa razy z rzędu po strzeleniu sześciu goli z Le Havre (3-3). „Les Merlus” najpierw wygrali 2-1 w Metis, a przed tygodniem zaskoczyli u siebie nieprzyjemne Reims wynikiem 2-0. Było to pierwsze czyste konto Lorient od początku listopada! Co ciekawe, jeden z kilku nowych zimowych nabytków bretońskiej drużyny również zapisał się w historii klubu – po przybyciu z austriackiego Wolfsberger napastnik Mohamed Bamba strzelił gola w każdym z trzech wspomnianych meczów, stając się pierwszym zawodnikiem Lorient, który dokonał tego zaraz po przybyciu.

Co obstawiać?

Lorient w ostatnich meczach notuje nienaturalną poprawę skuteczności, co może przynieść im korzyść w Strasburgu, gdzie nie wygrali jeszcze ani razu w historii klubu (0-3-2). Przyjezdni mogą jednak zdobyć przynajmniej bramkę dzięki umiejętnościom strzeleckim wspomnianego Bamby. Gospodarze z Alzacji, którzy również zaimponowali wielu kibicom swoimi ostatnimi występami, nie wyjdą bez strzału, podczas gdy Lorient nadal ma najbardziej penetrującą obronę, pomimo zachowania czystego konta ostatnim razem. Każda z drużyn strzeli gola.

Zaufanie:

7/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

22BETPostaw na 22bet z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker