Slavia – Pilzno: każda z drużyn strzeli gola/UN

PLbookmaker
15 maja, 2024
16 Widoki

Nasz tip: Slavia – Pilzno: każda drużyna strzeli gola/UN

15.05.2024 19:30

Slavia i Sparta rozegrały bezbramkowy remis w derbach, pozostawiając czteropunktową różnicę między rywalami na trzy rundy przed końcem rundy dogrywkowej, a tytuł ligowy staje się chimerą, która wymknęła się im w poprzednich dwóch latach.

Dobrze wie o tym trener Jindřich Trpišovský, który po derbach nie ukrywał rozczarowania faktem, że jego zespół nie wykorzystał trwającej ponad pół godziny gry w przewadze. Slavia nie ma innego wyjścia, jak wygrać trzy ostatnie mecze i czekać na ewentualne zawahanie Sparty. Środowy mecz z Pilznem nie gwarantuje jednak trzech punktów.

Viktoria gra w lidze tylko o honor i skupia się na finale MOL Cup ze Spartą, ale niczego nie odpuszcza. W dogrywce zdobyła komplet sześciu punktów, strzeliła siedem bramek w dwóch meczach u siebie, a Pavel Šulc strzelił hat-tricka w sobotnim zwycięstwie 4:2 nad Slovácko i znalazł się na szczycie klasyfikacji najlepszych strzelców, wypierając słowiańskiego gracza Jurečkę.

Pilzno nie da Slavii nic za darmo nawet w środę, wspomniany finał pucharu zaplanowany jest tydzień później, a trener Miroslav Koubek będzie oszczędzał swoich zawodników na weekendowe starcie z Baníkiem. Dla Koubka mecze z Trpišovskim są prestiżowe, a trener Slavii zwykle zostawia je pokonane. Można powiedzieć, że Koubek i prowadzone przez niego drużyny były tymi, które pozbawiły Slavię dwóch ostatnich tytułów i ostatecznie tegorocznego tytułu.

Pokonał Slavię 4:3 w rundzie wstępnej dogrywki z Hradcem w zeszłym roku, pokonał ich ponownie u siebie na początku zeszłego sezonu (1:0), a jako trener Pilzna ma 100% rekord przeciwko Trpišovskiemu w tym sezonie – Pilzno wygrało 2:1 w Edenie w listopadzie i 1:0 w kwietniowym rewanżu. Koubek będzie już dopracowywał skład na Puchar, a po karze za kartki obronę wzmocni stoper reprezentacji Hranac.

Trpišovský będzie bardzo zmartwiony składem linii defensywnej, Ogbu został zmieniony w połowie meczu z powodów zdrowotnych, a Zima, który go zastąpił, nie dokończył meczu. Holeš, najbardziej niezawodny stoper w historii, otrzymał czwartą żółtą kartkę i nie zagra przeciwko Pilznu. Jak odczuwalna będzie ta absencja, pokazały oba mecze, które Holeš opuścił.

Na co postawić:

Kursy na zwycięstwo Slavii są niskie, bardziej odważni spróbują przegrać Pilzno, tak czy inaczej obie drużyny powinny strzelić gola w środowy wieczór.

Zaufanie:

7/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

RABONAPostaw na Rabona z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker