19 maja, 2024
21 Widoki

Nasz typ: Sassuolo – Cagliari: Podwójna szansa: 1

19.05.2024 12:30

Niedzielne popołudnie we Włoszech upłynie pod znakiem walki o zbawienie, a pierwszym takim pojedynkiem będzie starcie Sassuolo z Cagliari tuż po obiedzie. W wyraźnie gorszej sytuacji wyjściowej są gospodarze, którzy w ostatniej kolejce nie zdołali utrzymać prowadzenia w Genui i po porażce 1:2 tracą do zbawienia trzy punkty, podczas gdy ich przeciwników z Cagliari dzielą cztery oczka, więc i oni są dalecy od odpoczynku.

Sassuolo wie, jak rozpoczynać mecze, ale ich dużą słabością jest utrzymywanie dobrze rozegranych pojedynków. Udowodnili to ostatnio, gdy po raz drugi z rzędu wygrali pierwszą połowę, ale ostatecznie nie wywieźli punktu. Taki nieprzyjemny rewers (połowa/mecz) przytrafił się Sassuolo już po raz szósty w tym sezonie, czyli oczywiście najwięcej ze wszystkich.Cagliari ostatni raz przegrało w Mediolanie, gdzie poległo z AC 1:5.

Podopieczni Claudio Ranieriego nie wygrali po raz piąty z rzędu (0-3-2), ale wciąż mają zbawienie w swoich rękach. Biorąc pod uwagę, że na wyjeździe zdobyli w tym sezonie zaledwie osiem punktów (1-5-12), drugi wyjazdowy mecz z rzędu nie jest dla nich dobrą wiadomością.

Na co postawić:

Sassuolo ma ostatnią szansę na odwrócenie swojego niefortunnego losu. Mogą to jednak zrobić na własnym terenie, przynajmniej w pierwszej połowie, w której ostatnio prowadzili z Interem i AC Milan. Neroverdi i tym razem szybko rozpoczną mecz, ale biorąc pod uwagę ich problemy z uciekającym czasem, lepiej zdecydować się na zakład podwójnej szansy.