Rennes – Marsylia: Każda z drużyn strzela gola – Tak

21 kwietnia, 2024
28 Widoki

Nasz typ: Rennes – Marsylia: Każda z drużyn strzeli gola – tak

17.03.2024 17:05

Niektórzy mogą powiedzieć, że headlinerem tej kolejki jest mecz pomiędzy zajmującym drugie miejsce Brestem a czwartym Lille, ale moim zdaniem jeszcze lepsze widowisko zapowiada się w atrakcyjnym pojedynku dwóch ofensywnie usposobionych ekip z Rennes i Marsylii. Czy pojedynek ten spełni papierowe oczekiwania i przyniesie większą liczbę bramek?

Rennes w ostatniej kolejce rozegrało fantastyczne spotkanie w Lille, gdzie już w pierwszej minucie zdobyło bramkę, a w 20. minucie prowadziło nawet dwoma golami. W każdym razie „Les Rouges et Noirs” raz po raz nie potrafili wykończyć akcji i po raz trzeci z rzędu stracili decydującego gola w ostatnich minutach! W remisie w Paryżu był to gol z rzutu karnego, w domowym starciu z Lorient bramka stracona w ostatniej minucie zadecydowała o porażce w regionalnych derbach, a tydzień temu Rennes nie wykorzystało szansy na przesunięcie się o punkt od szóstego miejsca w pucharach i ponownie tylko zremisowało (2:2). Teraz u siebie witają Marsylię, z którą zmierzyli się tutaj dwa miesiące temu w Pucharze Francji i mieli więcej szczęścia w rzutach karnych po remisie 1: 1 – ten mecz był częścią dziewięciomeczowej passy niepokonanych meczów Rennes, która trwała prawie do połowy lutego!

Teraz jednak do Rennes przyjedzie zupełnie inna Marsylia niż ta, która grała tu w styczniu. Pod wodzą nowego trenera Jeana-Louisa Gasseta południowi Francuzi wygrali w zeszłym tygodniu swój trzeci ligowy mecz z rzędu, po zaciętym występie u siebie dzięki dwóm kolejnym bramkom Pierre’a-Emericka Aubameyanga i Nantes (2:0), a przed tą kolejką od szóstego miejsca w pucharach dzieli ich tylko jeden punkt. Co więcej, Marsylia zdołała awansować do ćwierćfinału Ligi Europy nad Villarreal w czwartek, gdzie w pewnym momencie przegrywali 0-3, ale gol Jonathana Claussa w ostatniej minucie, który sprawił, że było 5-3 w sumie w tym dwumeczu, zadecydował o dalszym awansie Marsylii. Trener Gasset musi znacznie poprawić wyniki wyjazdowe przed końcem sezonu, gdyż Marsylia w dwunastu kolejkach ligowych zdobyła zaledwie połowę bramek i wygrała tylko dwa razy (2-4-6). W Rennes udało im się to niemal dokładnie rok temu po wyniku 1-0, czy taki rezultat powtórzy się w niedzielę?

Na co stawiać?

Obie drużyny stawiają mocno na ofensywę, co zapowiada atrakcyjne widowisko i gole, które powinny paść po obu stronach. Dla gospodarzy gola może strzelić imponujący Arnaud Kalimuendo, a dla gości z południa Francji niepowstrzymany Aubameyang. Nawet remis 2:2 nie byłby zaskoczeniem.