Real Sociedad – PSG: więcej niż 2.5 gola w meczu

21 kwietnia, 2024
32 Widoki

Nasze przewidywania: Real Sociedad – PSG: więcej niż 2,5 gola w meczu

05.03.2024 21:00

Przez niemal godzinę Real trzymał na dystans gwiazdorskich napastników paryżan, ale wystarczyła chwila nieuwagi i najsilniejsza obrona podstawowych grup skapitulowała dwukrotnie. Gole Mbappé i Barcola dały PSG dwubramkowe prowadzenie przed rewanżem w San Sebastian.

Baskowie muszą wygrać co najmniej dwoma bramkami, aby wymusić dogrywkę. Ostatni raz wygrali na własnym stadionie w listopadzie i od tego czasu czekali na zwycięstwo siedem spotkań. Z ostatnich dziewięciu meczów wygrali tylko raz zaraz po porażce w Paryżu, przegrywając 2-3 w Sevilli w sobotę w znacznie okrojonym składzie. Chociaż niektórzy nieobecni mogą w międzyczasie wyzdrowieć, Real znów będzie osłabiony i, podobnie jak w Paryżu, zabraknie kluczowego obrońcy Elustondo. Imanol Alguacil oszczędził w weekend kilku podstawowych zawodników (Merino, Le Normand, Traore, Oyarzabal, Kubo), by rzucić wszystkie siły na PSG.

Choć goście przywieźli na Półwysep Iberyjski korzystny rezultat, w klubie nie ma spokoju. PSG zremisowało po raz drugi z rzędu w Ligue 1, a po bezbramkowym remisie w Monako najgłośniej mówiło się o Kylianie Mbappé, którego trener Luis Enrique wycofał w połowie spotkania, dodając później, że drużyna musi przyzwyczaić się do przyszłości bez gwiazdorskiego napastnika, tym samym defacto potwierdzając plotki o jego letnim odejściu. Po jego zmianie gra zespołu poprawiła się, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa, a paryżanie zawdzięczają punkt bramkarzowi Donnarummie. Jeśli jednak PSG chce myśleć o sukcesie w Lidze Mistrzów, będzie potrzebować Mbappé, który i tak nie potrzebuje dodatkowej motywacji w milionowych rozgrywkach.

Na co postawić:

Real musi postawić na kartę ofensywną, ale musi też uważać na tylne drzwi, które w ostatnich meczach pozostawały szeroko otwarte, a to da szanse na przełamanie szybkim napastnikom PSG, na czele z Mbappé. Jest więc całkiem prawdopodobne, że w rewanżu padną więcej niż dwie bramki. Obie drużyny mogą mieć szansę.