21 kwietnia, 2024
29 Widoki

Nasza rada: Napoli – Frosinone: Napoli da +2,5 g

14.04.2024 12:30

Cztery gole w ciągu 14 minut drugiej połowy dały Napoli cenne zwycięstwo 4:2 w Monzy, a drużyna Francesco Calzony rozpoczyna tę rundę zaledwie dwa punkty od szóstego miejsca. Frosinone również mogło być zadowolone z ostatniego spotkania, ponieważ bezbramkowo zremisowało z zajmującą czwarte miejsce Bologną.

Kibice Napoli w Monza strajkowali przez pierwsze 15 minut, aby pokazać swoje niezadowolenie z wyników drużyny w tym sezonie, ale ostatecznie byli zadowoleni. Napoli wraca teraz do domu, gdzie musi poprawić swój fatalny bilans (6-4-5) i gdzie ostatnio przegrało z Atalantą 0-3.

Po remisie 1-1 z Genoą, Frosinone również zdobyło punkt z Bologną (0-0), ale nie uniknęło spadku z powodu zwycięstwa Empoli. Frosinone ma drugą najgorszą obronę w lidze (61 straconych bramek) i prawdopodobnie będzie walczyć o przetrwanie do samego końca. Następnie, na terenie obecnej pierwszej dziesiątki, przegrało wszystkie osiem meczów wyjazdowych i w pięciu z nich zdobyło co najmniej trzy bramki.

Na co postawić:

Napoli musi bezbłędnie pokonać kolejną drużynę z południa Włoch, w przeciwnym razie będzie im niezwykle trudno zakwalifikować się do pucharów. Na szczęście dla kibiców gospodarzy, Partenopei poradzili sobie do tej pory we wszystkich siedmiu meczach z obecnymi drużynami z pierwszej czwórki, w tym wygrali 3:1 w pierwszym spotkaniu.