21 kwietnia, 2024
41 Widoki

Nasza rada: Liberec – Sparta Praga: 2

20.03.2024 17:00

Hokeiści praskiej Sparty pokazali we wtorek swoją siłę i zdołali wygrać 5:3 w trzecim meczu serii z Libercem. Goście nie byli w tym meczu usłani różami i trzykrotnie przegrywali. Udało im się jednak doprowadzić do remisu we wszystkich przypadkach, a w trzeciej tercji pokazali świetną zmianę, kiedy udało im się nie tylko strzelić trzy bramki, ale zwłaszcza w drugiej połowie ostatniej tercji w zasadzie nie pozwolili drużynie gospodarzy na nic.

Ta domowa porażka może w pewnym sensie przełamać opór Białych Tygrysów. Rozegrali świetne spotkanie, a Sparta musiała cały czas zaostrzać grę. Dopiero w ostatnich kilkunastu minutach gra zaczęła iść w odwrotnym kierunku, a nożyce między obiema drużynami dosłownie się rozwarły. I to jest bardzo trudne dictum dla pewności siebie drużyny gospodarzy.

Sparta może zostać pierwszym półfinalistą tegorocznych rozgrywek już w środę. Ponieważ wygrali z Libercem po raz szósty z rzędu, powinni być uważani za papierowego faworyta czwartego meczu serii. Liberec rozegrał trzeci domowy mecz ze Spartą w tym sezonie i po raz trzeci przegrał.

Na co postawić:

Sparta była w stanie zwiększyć swoją produktywność w trzecim meczu serii, odwracając wynik meczu z Libercem i jest o jedno zwycięstwo od awansu do półfinału. Powrót do Pragi z awansem w kieszeni to pokusa, która zmotywuje zawodniczki Sparty na tyle, by wywrzeć presję na przeciwniczkach, mieć znaczącą przewagę strzelecką i pozamiatać całą serię ćwierćfinałową. Czysta dwójka.