Lamens S. – Fruhvirtova L.: 2

PLbookmaker
21 kwietnia, 2024
16 Widoki

Nasza wskazówka: Lamens S. – Fruhvirtova L.: 2

29.03.2024 01:00

Linda Fruhvirt zagra o swój pierwszy ćwierćfinał w tym sezonie w turnieju ziemnym w San Luis Potosí. Jej przeciwniczką będzie Suzan Lamens z Holandii.

Utalentowanej Czeszce wróżono wielką przyszłość. W pewnym momencie zajmowała jednak 49. miejsce w rankingu. Jednak 18-letnia nastolatka walczy obecnie na kortach. W Indian Wells nie udało jej się zakwalifikować, a w Miami, gdzie zdobyła bilet do turnieju głównego, przegrała w pierwszej rundzie z Rogers z drużyny gospodarzy.

Starsza z sióstr Fruhvirt wyruszyła więc na poszukiwanie utraconej formy na mniejszym korcie – dwudziestym. Zamieniła również twardą nawierzchnię na glinę i zadebiutowała na niej zwycięsko. Przeciwko rozstawionej z ósemką Argentynce Carle zabłysnęła zwrotem akcji i ciężko wypracowanym triumfem 6:7(2), 6:4 i 7:6(5).

Z tego punktu widzenia jej najbliższe spotkanie może nie być aż tak trudne. Lamens w wieku 24 lat zajmuje 156. miejsce w rankingu i nigdy nie była wyżej. Jej dotychczasowe zwycięstwa w tym roku miały miejsce na niższych torach ITF, gdzie mierzyła się z przeciwniczkami na zupełnie innym poziomie. Ostatni raz wystąpiła w turnieju halowym w Ricany, gdzie w pierwszej rundzie przegrała z 17-letnią Czeszką Terezą Valentą. W San Luis losowanie przydzieliło jej rodzimą kwalifikantkę Hinojosę Gómez, zajmującą ósme miejsce w rankingu, którą pokonała 6:4, 6:3.

Na co postawić:

Minęły dokładnie dwa lata, odkąd Fruhvirt, mając zaledwie 16 lat, pokonała Białorusinkę Azarenkę i Belgijkę Mertens w Miami. Bez wątpienia ma to w garści, ale desperacko musi odnaleźć utracone opanowanie. Być może uda jej się to w tym tygodniu na słabszym jakościowo turnieju w Meksyku. Jeśli chce wrócić do czołowej setki, musi po prostu pokonać przeciwniczki na poziomie ITF.

Zaufanie:

7/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

20BETPostaw na 20bet z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker