Kladno – Trinec: zwycięzca meczu do decyzji/Kladno

1 października, 2024
24 Widoki

Nasz typ: Kladno – Trinec: Zwycięzca meczu do decyzji/Kladno

01.10.2024 18:00

W siódmej kolejce hokejowej ekstraligi zmierzą się ze sobą Kladno, które w ubiegłym roku uratowało się w barażu, oraz mistrzowska drużyna Trzyńca. W aktualnej tabeli dzieli ich jednak tylko jeden punkt.

Po przegranej 4:2 w Hradec Kralove, Rycerze udali się w niedzielę do Liberca. Central Bohemians objęli dwubramkowe prowadzenie w pierwszej tercji, ale ponownie nie zdołali zakończyć meczu i musieli rozstrzygnąć go dopiero w rzutach karnych. Udało się to tylko włoskiemu obrońcy Philowi Pietronirowi, więc przy dużym wkładzie wielkiego Štěpána Lukáša w bramce, Kladno zabrało do domu cenne zwycięstwo z meczu wyjazdowego.

Po trzech porażkach w dogrywce lub rzutach karnych, przyjezdni gracze Ocelara zagrali w niedzielę u siebie przeciwko Hradec. Udało im się rozstrzygnąć pojedynek trzema bramkami w ostatniej tercji, a także dwukrotnie trafiając w przewadze, co do tej pory w całych rozgrywkach lepiej wykorzystały tylko Witkowice. Jednak po raz kolejny występ Steelers był daleki od ideału. Třinecowi brakuje lekkości, a ich gra jak na razie nie zachwyca.

Na co postawić:

Kladno z pewnością będzie chciało zmierzyć się z dużym przeciwnikiem u siebie. Rycerze pokonali w tym roku u siebie zarówno Spartę, jak i Brno po świetnych występach, więc typujemy ich do zwycięstwa.