21 kwietnia, 2024
25 Widoki

Nasza rada: Karlowe Wary – Trinec: 2

23.02.2024 17:30

Drużyna gospodarzy, Karlowe Wary, nadal zajmuje dwunaste i ostatnie miejsce w play-offach. Pod koniec sezonu zasadniczego Energie nie ma dobrego sezonu, wygrywając tylko jeden z ostatnich ośmiu meczów, u siebie z Mladą Boleslav. Zachód wciąż boryka się z problemami w ofensywie, zdobywając zaledwie cztery bramki w ostatnich trzech kolejkach. Ostatnią z nich rozegrali w Pardubicach, gdzie polegli 5:2. W drugiej tercji udało im się doprowadzić do remisu, ale Dynamo zasłużenie rozstrzygnęło mecz trzema bramkami w końcówce.

Goście z Trinca złapali świetną formę i wygrali sześć spotkań z rzędu. Tym samym zapewnili sobie udział w ćwierćfinale playoff. Steelers radzą sobie obecnie dobrze zarówno w defensywie, jak i ofensywie. W ostatnich sześciu meczach zdobyli 30 bramek i stracili tylko osiem razy. Pod tym względem są wyraźnie najlepsi w całych rozgrywkach. W ataku najbardziej produktywne jest trio Ślązaków – Martin Ruzicka, Andrej Nestrašil i Daniel Voženílek. Trio to w ostatnich trzech kolejkach zdobyło łącznie 21 punktów. W ostatnim meczu Trinec pokonał u siebie Litvínov 5:2. Pojedynek rozstrzygnęły trzy gole Steelers zdobyte w przewadze. Koledzy Zdeněka Motáka po raz kolejny pokazali przekonujący występ i przeciwnikom będzie bardzo trudno przerwać ich zwycięską passę.

Na co postawić:

Trinec jest obecnie w zupełnie innej sytuacji niż drużyna gospodarzy Energie. Na kuponie wybieramy drużynę wyjazdową, która wygra. Drużyna Ocelara wygrała swój ostatni mecz na zachodzie Czech 3:0.