Holandia – Hiszpania: 2. połowa Holandia -2,5

29 lipca, 2024
35 Widoki

Nasz typ: Holandia – Hiszpania: 2. połowa Holandia -2,5

30.07.2024 14:00

W trzeciej kolejce fazy grupowej spotkają się starzy znajomi, którzy rywalizowali na grudniowych Mistrzostwach Świata oraz podczas niedawnych kwalifikacji olimpijskich w Hiszpanii, gdzie czescy szczypiorniści bezskutecznie próbowali awansować. Holendrzy wygrali oba mecze (29:21, 27:26) i powinni mieć przewagę także w Paryżu.

Hiszpanie przegrali oba mecze otwarcia i w obu byli faworytami. Igrzyska rozpoczęli od miażdżącej porażki 18:29 z Brazylią, którą wcześniej pokonali sześć razy z rzędu. Następnie przegrali 21:26 z Angolą, którą upokorzyli 22:21 w eliminacjach tuż przed turniejem. Problemem Hiszpanii jest ofensywa, udało im się zdobyć ponad dziesięć bramek tylko w jednej połowie, a w drugiej połowie przeciwko Angoli całkowicie załamali się w ataku i zostali zredukowani do sześciu bramek po przerwie. Zauważalny jest brak pomocniczki Alicii Fernández, która doznała kontuzji tuż przed turniejem.

Holendrzy dysponują bardziej doświadczonym i lepszym jakościowo składem, który w ostatnich dużych imprezach osiągał lepsze wyniki niż Hiszpanie. Mają czterech zawodników, którzy zdobyli ponad 600 bramek w reprezentacji, ale kolejne pokolenie już daje o sobie znać. W przeciwieństwie do Hiszpanów, pokonali Angolę (34:31) i zagrali stosunkowo wyrównany mecz z gospodarzami Francją (28:32), ale ogólnie są znacznie bardziej produktywni, a ich gra w ataku jest zmienna.

Na co postawić:

Hiszpanie początkowo trzymali się w dwóch pierwszych pojedynkach, ale stopniowo opadali z sił i wyraźnie przegrali drugie połowy (8:14, 6:12). Podobnie będzie przeciwko Holendrom.