Dortmund – Atl.Madrid: zwycięzca Dortmund

21 kwietnia, 2024
30 Widoki

Nasz typ: Dortmund – Atl.Madrid: zwycięzca Dortmund

16.04.2024 21:00

Gdyby Galeno wykorzystał największą szansę meczu w 75. minucie, podwyższyłby wynik na 3:0 dla Atlético. Ale Kobel wybronił rzut karny sezonu, rezerwowy Haller zmniejszył deficyt sześć minut później, a Dortmund wciąż sięgał po wyrównanie, gdy dwóch kolejnych świeżych graczy, Bynoe-Gittens i Brandt, trafiło w poprzeczkę. To właśnie przezabawne zmiany Terzica całkowicie odwróciły losy meczu otwarcia, w którym Los Rojiblancos mogli wygrać 2:1, ale sami wiedzą, że mogli pojechać do Westfalii ze znacznie lepszym wynikiem. W obecnej sytuacji goście zmierzą się z piekłem na Signal Iduna Park przed 80 000 widzów.

Atlético nie będzie tak aktywne jak u siebie, gdzie wymusiło błędy Dortmundu wysokim pressingiem i dwukrotnie uderzyło z kliniczną precyzją. Teraz kolej na BVB, które wygrało rewanż u siebie 2:0 w ósmym finale po remisie 1:1 w Eindhoven. Sancho rozstrzygnął remis w trzeciej minucie swoim debiutanckim golem w play-offach Ligi Mistrzów. Angielski napastnik opuścił weekendowy mecz w Mönchengladbach z powodu choroby, gdzie Borussia wygrała 2-1 dzięki dwóm bramkom Sabitzera. Terzic zmienił połowę składu w porównaniu do meczu w Madrycie i żałował kontuzji Hallera, który zszedł w 10. minucie. W każdym razie może liczyć na Sancho.

Simeone dokonał jeszcze dwóch zmian w wyjściowej jedenastce w meczu u siebie z Gironą, ale od początku dał zagrać Griezmannowi, który nawiązał do środowego świetnego występu i poparł wygraną 3-1 dwoma golami. Atlético znacznie poprawiło swoją pozycję w Lidze Mistrzów, przeskakując Bilbao i zmniejszając dystans do Girony. To mile widziany impuls przed rewanżem w Dortmundzie. W każdym razie Los Rojiblancos nie są tak silni na wyjeździe, jak u siebie, przegrywając 0:1 z Interem na San Siro w półfinale i remisując z Lazio i Celtikiem w fazie grupowej. Zabraknie też zdystansowanego Lino, jednego ze strzelców w pierwszym meczu.