Tadżykistan – Jordania: awans Tadżykistanu

PLbookmaker
21 kwietnia, 2024
21 Widoki

Nasz typ: Tadżykistan – Jordania: Tadżykistan awansuje

02.02.2024 12:30

Ćwierćfinały Pucharu Azji rozpoczną się meczem dwóch niespodzianek turnieju, a już teraz pewne jest, że wśród czterech najlepszych drużyn znajdzie się nowicjusz.

Tadżykistan jest sensacją tegorocznego Pucharu Azji. W swoim debiucie na mistrzostwach kontynentu dotarł do ćwierćfinału, mimo że w momencie losowania został rozstawiony w ostatnim koszyku pomiędzy Indiami, Malezją i Hongkongiem. Chorwacki trener Petar Šegrt żałośnie oświadczył, że jego drużyna już dwukrotnie wygrała Mistrzostwa Azji. Po raz pierwszy, gdy pokonali Liban 2-1 w ostatnim meczu grupowym, aby zakwalifikować się do play-offów, a po raz drugi, gdy wyeliminowali Zjednoczone Emiraty Arabskie 2-1 w rzutach karnych w ósmej rundzie. Chociaż Tadżykistan utrzymywał się przy piłce tylko przez 34% czasu, stworzył wiele szans i zasłużenie awansował. Drużyna grała zorganizowanie z tyłu i doskonale przechodziła do szybkich kontrataków, które Emiratom były trudne do przechwycenia.

Jordania również nie może być przeszkodą nie do pokonania, choć została niespodziewanie wyeliminowana w ósmej rundzie przez Irak, który zdominował trudną grupę z Japonią w stu procentach. Ósmy finał rozgrywany był w zawrotnym tempie, a Jordania doskonale wykorzystała niezdyscyplinowanie najlepszego strzelca mistrzostw, Aymena Husseina. Zdobywca sześciu bramek został ukarany drugą żółtą kartką w 76. minucie za niekontrolowaną celebrację gola na 2:1, a w samej końcówce Jordania trafiła dwukrotnie (95., 97.). W każdym razie heroiczny występ kosztował Jodrana wiele sił, a trener Hussein Ammouta zastąpił tylko jednego zawodnika. W ćwierćfinale stracił również środkowego pomocnika Nizara Al-Rashdana, który strzelił bramkę, po drugiej żółtej kartce w turnieju.

Na co postawić:

Tadżycka bajka może trwać dalej. Korony zremisowały 1:1 z Jordanią w listopadowych kwalifikacjach i od tego czasu nabrały pewności siebie.

Zaufanie:

6/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

22BETPostaw na 22bet z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker