23 sierpnia, 2024
17 Widoki

Nasza rada: Celta Vigo – Valencia: 0

23.08.2024 19:00

Inauguracyjna kolejka LaLiga przyniosła sześć remisów, pozostawiając na szczycie tabeli tylko cztery drużyny z trzema punktami. Jedną z nich jest Celta, która w ligowym prologu pokonała Alavés (2-1) dzięki zwrotowi akcji w drugiej połowie (66. i 84. minuta). Zwycięskiego gola zdobyła ikona Galicji Iago Aspas, który rozpoczyna swój dziesiąty sezon w Vigo. Los chciał, że Celta może rozpocząć nowy sezon od dwóch meczów u siebie z rzędu, więc podopieczni trenera Claudio Giráldeza mogą spróbować potwierdzić trzypunktową wygraną z pierwszego etapu przed własnymi kibicami.

Z kolei przeciwnikiem Valencii będzie zespół, który chciałby zmazać zero na swoim koncie punktowym. W pierwszej kolejce przegrali z wiceliderem Barceloną (1:2), choć w starciu z faworytami wyszli na prowadzenie. Trener Baraja dobrze spisuje się na Mestalla – w swoim pierwszym (niepełnym) sezonie poprowadził „Nietoperzy” do zbawienia, a w ostatniej edycji zameldował się z nimi już na dziewiątym miejscu. Valencia chciałaby w tym sezonie znaleźć się w górnej połówce tabeli, a najlepiej gdzieś wśród pretendentów do gry w pucharach.

Na co postawić:

W ostatniej edycji oba mecze zakończyły się remisami. Teraz również nie byłoby to wielkim zaskoczeniem. Gospodarze z pewnością są podbudowani sukcesem w pierwszej rundzie, ale Valencia nie wyglądała źle przeciwko Barcelonie i zrobi wszystko, co w jej mocy w Vigo, aby nie zejść do zera po dwóch kolejkach. Remis to także podwójna szansa.