21 kwietnia, 2024
30 Widoki

Nasza wskazówka: Augsburg – Union Berlin: 1

12.04.2024 20:30

Augsburg i Union Berlin mają zupełnie inny sezon. Podczas gdy strona bawarsko-szwabska awansowała do górnej połowy tabeli dzięki lepszym wynikom, tegoroczny uczestnik Ligi Mistrzów nadal walczy.

Augsburg poległ 1-3 z Hoffenheim w zeszłym tygodniu, nie zdołał wygrać drugi tydzień z rzędu i wyszedł na zero punktów po pięciu meczach (4-1-0), ale może być zadowolony, ponieważ wejdzie do 29. rundy z siódmego miejsca, co prawdopodobnie będzie oznaczać kwalifikację do europejskich pucharów. Gospodarze odwrócili niekorzystną sytuację w dwóch z czterech wspomnianych zwycięstw i zdobyli najwięcej punktów w rozgrywkach (20).

Union Berlin uległ suwerennemu Leverkusen (0-1) i w ostatnich sześciu występach odniósł tylko jedno zwycięstwo (1-2-3), przez co pozostaje w drugiej połowie peletonu Bundesligi. Klub ze stolicy był bez punktów dwa razy z rzędu i w czterech z poprzednich pięciu kolejek, nie strzelił gola 15 razy w tym sezonie i ma drugą najgorszą ofensywę w lidze (25).

Na co postawić:

Augsburg nie przegrał swoich ostatnich siedmiu meczów (4-3-0) i biorąc pod uwagę ich obecną formę, spodziewam się, że potwierdzą korzystny rekord. Union nie będzie w stanie zrobić trzech z rzędu na WWK Arena.