Sabalenka A. – Zheng Q.: dokładny wynik 2:0

13 października, 2024
11 Widoki

Nasza wskazówka: Sabalenka A. – Zheng Q.: dokładny wynik 2:0

13.10.2024 11:00

Finałowe 1000 kobiet tegorocznego sezonu tenisowego zakończy się w niedzielę w chińskim Wuhan. Zmierzą się w nim Aryna Sabalenka z Białorusi i reprezentantka gospodarzy Qin Wen Cheng.

Dwudziestodwuletnia Cheng zajmuje siódme miejsce w rankingu. W tym roku wygrała zawody na kortach ziemnych w Palermo, a przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Wcześniej w tym roku zagrała w finale Australian Open, w którym przegrała ze swoją przyszłą przeciwniczką. W Wuhan jest pierwszą finalistką w historii turnieju. Odwróciła losy pojedynku z Kanadyjką Fernandez w ósmej rundzie, a także musiała przejść do trzech setów w ćwierćfinale przeciwko Włoszce Paolini. Ostatnio pokonała swoją rodaczkę Xinyu Wang z pozycji wielkiej faworytki, co było największym półfinałem w jej karierze.

Sabalenka będzie faworytką. Pochodząca z Mińska zawodniczka zajmuje drugie miejsce w rankingu i walczy o zakończenie sezonu na szczycie. Środowisko w Wuhan bardzo jej odpowiada. Dwukrotna mistrzyni turnieju jeszcze nie przegrała meczu w tym niesławnym mieście i może pochwalić się rekordem 16-0. W tym tygodniu wygrała trzy sety z Kazachką Putincewą i półfinał z Amerykanką Gauff. Pomiędzy tymi meczami odniosła gładkie zwycięstwo nad Polką Frech.

Na co postawić:

Białorusinka jest na najlepszej drodze do skompletowania hat-tricka w jednym ze swoich ulubionych turniejów. Zdominowała oba tegoroczne Wielkie Szlemy rozgrywane na twardych nawierzchniach, w obu pokonując Cheng (6-1, 6-2 i 6-3, 6-2). W trzech pojedynkach nigdy nie straciła z nią seta i nie inaczej powinno być w niedzielę.