Noskova L. – Seidel E.: Noskova L. -4,5 gemów

24 lipca, 2024
38 Widoki

Nasza wskazówka: Noskova L. – Seidel E.: Noskova L. -4,5 gemów

03.08.2024 11:15

Linda Noskova, rozstawiona z numerem jeden zawodniczka w Pradze, przechodzi przez turniej bez straty seta. Po gładkim zwycięstwie nad Katariną Zavacką, zrobiła coś podobnego w ósmej rundzie przeciwko Evie Lysovej z Niemiec. Ta jednak przystąpiła do meczu z kontuzjowanym barkiem, więc Nosková ostatecznie zrezygnowała z meczu przy stanie 6:2 i 2:1. Dla Czeszki był to łatwy awans do ćwierćfinału.

Tam zmierzy się z inną Niemką i bardzo utalentowaną zawodniczką grającą na kortach ziemnych, Ellą Seidel. W zeszłym tygodniu udało jej się dotrzeć do ćwierćfinału turnieju WTA w Budapeszcie, a w tym tygodniu w Pradze najpierw znokautowała Argentynkę Nadię Podoroską w trzech setach, a następnie pokonała japońską deblistkę Enę Shibaharę, tym razem w dwóch setach.

W starciu z Noskovą będzie jednak wyraźnym faworytem. Można to nieco porównać z ćwierćfinałem w Budapeszcie, w którym przegrała 4:6, 2:6 z dobrze zapowiadającą się Dianą Snaider, która jest sklasyfikowana na poziomie 19-letniej Noskovej.

Na co postawić:

Linda Noskova ma bardzo dobre losowanie ćwierćfinałów. Wygląda na to, że nie będzie miała większych problemów z awansem do najlepszej ósemki. Wygra mecz z handicapem.