21 kwietnia, 2024
35 Widoki

Nasza wskazówka: Zlín – Slavia: zwycięzca Zlín

12.02.2024 17:30

Po ostatniej w tym sezonie przerwie reprezentacyjnej pierwsza liga hokejowa trwa, a obie drużyny wciąż mają o co walczyć.

Atmosfera w Zlinie jest mroźna. Obrońcy tytułu przegrali pięć z sześciu meczów przed przerwą i spadli na ósme miejsce. Jedna frakcja kibiców ogłosiła bojkot dopingu na meczach u siebie, druga wybrała się na mecz do Kolonii, gdzie Barany wróciły po sromotnej porażce 4:8 z drużyną, która wcześniej strzelała średnio dwa gole na mecz. Zawodnicy i trener Jan Srdínko są pod presją od początku swojego zatrudnienia. Kibice od dłuższego czasu domagają się jego odejścia, co jest logiczne biorąc pod uwagę słabe wyniki. Drużynie brakuje pasji i zaangażowania, a kiedy już zdobywa bramkę, boryka się ze słabym wykończeniem.

W tej sytuacji Slavia zagra w Zlinie, walcząc o życie. Wygrała sześć z ostatnich ośmiu meczów z kompletem punktów i pokonała między innymi liderów Porubę i Vsetín. Nowy fiński bramkarz Paavo Hölsä, który w styczniu zachował dwa czyste konta, bardzo pomógł praskiej drużynie. Tym bardziej rozczarowująca była ostatnia porażka u siebie z drużyną B Pardubice (1:4), którą można było przeskoczyć o dwa punkty. To sprawiło, że Slavia zajmuje przedostatnie miejsce z minimalną przewagą nad Znojmo.

Na co postawić:

Zlín gra znacznie poniżej swoich możliwości i jeśli cokolwiek może pomóc drużynie, to przerwa reprezentacyjna. Można się spodziewać, że Barany od początku będą wywierać dużą presję. Kluczem będzie to, czy wykorzystają swoje szanse. Pokonali Slavię w dwóch z trzech meczów w tym sezonie i zrobią to po raz trzeci.