Wybrzeże Kości Słoniowej – DR Konga: każda z drużyn strzela gola/UN

PLbookmaker
21 kwietnia, 2024
32 Widoki

Nasze przewidywania: Wybrzeże Kości Słoniowej – DR Konga: każda drużyna strzeli gola/UN

07.02.2024 21:00

Ile paliwa pozostało w baku Wybrzeża Kości Słoniowej? To kluczowe pytanie przed dzisiejszym drugim półfinałem Pucharu Narodów Afryki.

Słonie są w półfinale, czego spodziewano się przed mistrzostwami, ale biorąc pod uwagę sposób, w jaki się one potoczyły, cudem jest drugi, a może nawet trzeci. Po porażce czterema bramkami w ostatnim meczu grupowym z Gwineą Równikową byli spisywani na straty, ale dzięki zbiegowi okoliczności są ostatnią drużyną z trzeciego miejsca, która zakwalifikowała się do ósmego finału z trzema punktami i wynikiem 2-5, co samo w sobie jest wyjątkowe.

Wybrzeże Kości Słoniowej również czaruje w play-offach, a Emerson Faé wciela się w rolę trenerskiego czarodzieja. Po nieudanej fazie grupowej gracze Bafuny szybko zwolnili Jeana-Louisa Gasseta i pod wodzą byłego selekcjonera reprezentacji Słonie najpierw wyeliminowały dość suwerennych do tej pory obrońców tytułu z Senegalu w rzutach karnych, choć to oni pierwsi zdobyli bramkę. W ćwierćfinale pokonały w dogrywce Mali 2:1, które do dziś nie może zrozumieć, jak mogło odpaść z tak znakomicie rozegranego meczu.

Przez całą drugą połowę grali w przewadze i wykorzystali to w 71. minucie, tylko po to, by Adingra wyrównał w 90. minucie, a Diakité zakończył sensacyjny zwrot akcji w 120. minucie +2. Tym samym Wybrzeże Kości Słoniowej znalazło się na fali euforii, tyle że zapłaciło za to dość wysoką cenę. Nie mniej niż czterech graczy (Aurier, Kossounou, Diakité, Kouame) zostało odesłanych w ćwierćfinale, a dwie długie dogrywki nie poprawiły kondycji zawodników.

Demokratyczna Republika Konga miała jeszcze jeden dzień odpoczynku, a w ćwierćfinale zmierzyła się z Gwineą w regulaminowym czasie gry. Po czterech remisach z rzędu wygrali 3:1, wyraźnie przewyższając swoich przeciwników w ofensywie. Leopardzi przez całe mistrzostwa stwarzali sobie mnóstwo szans, a teraz po raz pierwszy byli w stanie skutecznie je wykorzystać. I w przeciwieństwie do drużyny gospodarzy, są mniej więcej w pełni sił.

Na co postawić:

Obie drużyny są nastawione ofensywnie, co znajduje odzwierciedlenie w ich meczach przeciwko sobie, a obie zdobyły punkty w ostatnich dziesięciu. Na to również warto postawić teraz, zwłaszcza że obrona Słoni nie stoi na solidnych nogach, cztery razy z rzędu wygrali jako pierwsi.