Wickmayer Y. – Bejlek S.: Bejlek S. -3,5 meczu

22 kwietnia, 2024
30 Widoki

Nasz typ: Wickmayer Y. – Bejlek S.: Bejlek S. -3,5 gema

22.04.2024 10:00

Osiemnastoletnia Sara Bejlek jest w tym sezonie nękana nieregularnymi występami. Widać to było chociażby w zeszłym tygodniu w Stuttgarcie, gdzie w pierwszej rundzie kwalifikacji dwukrotnie pokonała Cypryjkę Serbanovą 6:1, po czym prowadziła z Dianą Shnaider 6:0 i 3:0. W tym momencie jej gra się posypała i ostatecznie przegrała w setach 6:0, 4:6, 1:6.

Jednak nowy tydzień przynosi nowe możliwości i ma bardzo dobre losowanie w pierwszej rundzie 1000 kwalifikacji w Madrycie. Zagra z Belgijką Yaniną Wickmayer, która w tym sezonie gra nieco tragicznie. Wygrała tylko raz z dziewięciu rozegranych meczów, a po turnieju w Miami zrobiła sobie ponad miesięczną przerwę. W Madrycie zainauguruje sezon tylko na nawierzchni ziemnej, a ta zdecydowanie nie jest jej mocną stroną.

Na co postawić:

Bejlek ma bardzo korzystne losowanie rundy otwierającej kwalifikacje. Z trzydziestoczteroletnią Wickmayer spotka się po raz pierwszy na korcie i jest zdecydowaną faworytką tego starcia. Oprócz zwycięstwa Bejlek można polecić nieco niższy handicap, na przykład o cztery gemy.