Swiatek I. – Pliskova Ka.: Ponad 17,5 gema

PLbookmaker
21 kwietnia, 2024
20 Widoki

Nasza rada: Świątek I. – Pliskova Ka.: Ponad 17,5 meczu

16.02.2024 16:15

Karolina Pliskova jest ostatnio bardzo pewna siebie. Dzięki temu wygrała osiem meczów w ciągu ośmiu dni, a na dodatek odbyła długi nocny lot z rumuńskiego Klużu do katarskiej Dohy, z przesiadką w Stambule w niedzielę wieczorem. Podczas gdy w Rumunii zdobyła swój 17. tytuł w karierze, w Doha dotarła już do półfinału, odwracając losy dwóch meczów, wygrywając trzy bitwy w trzech setach i pokonując Naomi Osakę w dwóch tiebreakach w czwartek.

W obu setach przegrywała z Japonką, ale po raz kolejny pokazała wspaniałą walkę, odrabiając straty i ostatecznie, po niecałych dwóch godzinach, wywalczyła sobie drogę do czołowej czwórki, gdzie czai się już numer jeden na świecie, Iga Świątek.

Polska tenisistka jest w Doha w świetnej formie, wygrywając wszystkie trzy mecze w dwóch setach, a w ćwierćfinale uległa nawet Wiktorii Azarence. Ale nawet Szwiatek pokazała w tym roku, że zdecydowanie nie jest niepokonana, przegrywając w trzeciej rundzie z Lindą Noskovą na Australian Open.

Chociaż Pliskova przegrała wszystkie cztery dotychczasowe mecze z Polką, w zeszłym roku zaliczyła przyzwoity występ przeciwko numerowi jeden na świecie. Zdobyła nawet seta w Stuttgarcie i przegrała z nią 6:7, 2:6 w Montrealu. Biorąc pod uwagę formę czeskiej zawodniczki, może to nie być katastrofa, którą Šwiateková do tej pory zadawała swoim przeciwniczkom w Doha.

Na co postawić:

Pliskova od czasu turnieju w Cluj jest w swojej najlepszej formie od lat. Znajduje to odzwierciedlenie w jej pewności siebie i wynikach. Jest bardziej mobilna na korcie, nie boi się podchodzić do siatki i jest w stanie pracować nad swoim serwem w kluczowych momentach, co było jej główną bronią w całej karierze. Prawdopodobnie znów przegra ze Świątek, ale może odegrać kluczową rolę w tym, że nie skończy się po godzinie. Rozegranych zostanie co najmniej 18 meczów.

Zaufanie:

8/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

RABONAPostaw na Rabona z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker