Sinner J. – Shelton B.: Ponad 3,5 zestawu

7 lipca, 2024
29 Widoki

Nasz wybór: Sinner J. – Shelton B.: Powyżej 3,5 seta

07.07.2024 15:15

Jannik Sinner jest współfaworytem tegorocznego Wimbledonu i nie powinien mieć większych problemów z awansem do ćwierćfinału. Chociaż, co powiesz na to. Chociaż Sinner wygrywał do tej pory turniej, dwukrotnie musiał grać w czterech setach i pokonał Miomira Kecmanovica dopiero w trzeciej rundzie 6-1, 6-4, 6-2. Rundę wcześniej pokonał swojego rodaka Berrettiniego dzięki trzem wygranym tiebreakom, przegrywając trzeciego seta 2-6. Nie jest więc jeszcze całkiem suwerenny.

W ósmej rundzie czeka go dość trudny mecz z młodym Amerykaninem Benem Sheltonem. Miał już z nim kilka wyrównanych pojedynków, a występ Sheltona na trwającym Wimbledonie sugeruje, że Sinnera może czekać kolejny długi mecz. W pojedynkach z Mattią Belluccim, Lloydem Harrisem i Denisem Shapovalovem Shelton zawsze dochodził do pięciu setów. W pełni wykorzystuje swoją świetną kondycję, więc wciąż wygląda bardzo świeżo, mimo że rozegrał tyle setów, co wielu półfinalistów Wielkiego Szlema.

Na co postawić:

Sinner jest zdecydowanym faworytem meczu, ale nie pokona Sheltona w trzech setach. Shelton ma dobry serwis na trawie, a Sinner już pokazał, że nie ma całkowicie niezniszczalnego serwisu. Rozegrają cztery lub pięć setów.