Sinner J. – Fritz T.: Sinner J./+32,5 gemów

8 września, 2024
10 Widoki

Nasz wybór: Sinner J. – Fritz T.: Sinner J./+32,5 gemów

08.09.2024 20:00

Nadszedł ostatni dzień rozgrywek na US Open, a w finale mężczyzn, który jest już tradycyjnym zakończeniem tego Wielkiego Szlema, zmierzą się światowy nr 1 Jannik Sinner i światowy nr 12 Taylor Fritz. Ich starcie zapowiada się na dramatyczne i wyrównane, podobnie jak ich ostatnie spotkanie w Indian Wells, gdzie Sinner wygrał w trzech setach.

Włoch Sinner jest w świetnej formie na US Open. W drodze do finału przegrał po jednym secie z Mackenzie McDonaldem i Daniiłem Miedwiediewem, ale poza tym wygrał wszystkie swoje mecze 3-0. W półfinale przeciwko Jackowi Draperowi wygrał 7:5, 7:6, 6:2, kiedy jego przeciwnik całkowicie stracił siły pod koniec meczu. Włoch nie był jednak w 100% sprawny fizycznie, miał problemy z lewą ręką, którą musiał przez długi czas po meczu okładać lodem. Niemniej jednak był wyraźnie lepszy w tym meczu.

Amerykanin Fritz bardzo efektownie rozpoczął turniej i pierwsze trzy mecze wygrał bardzo gładko 3:0 w setach. Potem jednak los nie był dla niego łaskawy i w ósmym i ćwierćfinale stoczył ciężkie mecze z Casperem Ruudem i Alexandrem Zverevem, których pokonał 3:1 na punkty meczowe. Półfinałowe derby z Francesem Tiafoe były wisienką na torcie, ponieważ przegrał 1-2 w setach, ale ostatecznie triumfował w pięciosetowej bitwie i awansował do swojego pierwszego finału Wielkiego Szlema.

Na co postawić:

Jannik Sinner jest faworytem tego pojedynku, ma też dużo większe doświadczenie w tak dużych meczach, co zdecydowanie może mu pomóc. Fritz pokazał jednak ogromną walkę podczas turnieju i tanio skóry nie sprzeda. Sinner może wygrać, ale rozegra minimum 33 mecze.