6 czerwca, 2024
29 Widoki

Nasza wskazówka: Paolini J. – Andreeva M.: 2

06.06.2024 16:15

Półfinał Roland Garros pomiędzy Jasmine Paolini i Mirrą Andreevą można uznać za sensacyjny. Obie zawodniczki zdecydowanie nie należały do tenisistek, którym można by ufać w awans do najlepszej czwórki, a szczególnie mecze ćwierćfinałowe przyniosły wiele zaskakujących niespodzianek.

Siedemnastoletnia Andriejewa pokonała w trzech setach numer dwa na świecie Arynę Sabalenkę, co było ogromną sensacją. Nawet biorąc pod uwagę, że Andriejewa ma zaledwie 17 lat. Młoda Rosjanka została najmłodszą półfinalistką Wielkiego Szlema od 1997 roku, kiedy to 16-letnia wówczas Martina Hingis dostała się do najlepszej czwórki.

Dużą niespodziankę sprawiła także Włoszka Paolini. Przegrała w trzech setach z rozstawioną z numerem czwartym Eleną Rybakiną, która w Paryżu była w bardzo dobrej formie. Dwudziestoośmioletnia Paolini znacznie poprawiła swój dotychczasowy rekord wielkoszlemowy, gdyż nigdy wcześniej nie przeszła ósmej rundy.

Na co postawić:

Andriejewa i Paolini zmierzyły się już raz w tym roku. W Madrycie na kortach ziemnych Andriejewa wygrała 7:6, 6:4. W Paryżu sytuacja się powtórzy, a młoda Andriejewa będzie kontynuowała dobrą passę.