Ostrawa – Hr. Králové: podwójna szansa 0-0

11 sierpnia, 2024
23 Widoki

Nasz tip: Ostrawa – Hr. Ostrawa: podwójna szansa 0-0

11.08.2024 17:00

Baník wpadł w rytm angielskich tygodni 14 dni temu i tym razem również nie odpoczywał. W środę rozegrali swój pierwszy mecz w Kopenhadze, gdzie bardzo pechowo przegrali 0:1 po golu w doliczonym czasie gry. Takie porażki są trudne zarówno dla głowy, jak i fizycznie, ponieważ drużyna walczyła o punkt do ostatnich minut. W każdym razie trener Hapal rozwiązuje dylemat, jak zestawić skład, bo rewanż jest grywalny, więc wygląda to bardziej na rotację zawodników. Baník wystarczająco poszerzył i zakwasił skład przed sezonem, więc drużyna gospodarzy ma 22 jakościowych graczy, z których tylko Ewerton jest niezastąpiony.

Brazylijskiego pomocnika prawdopodobnie zabraknie w wyjściowym składzie, natomiast szansę może dostać szybki napastnik Tanko lub Kubala i Klíma. W każdym razie skład będzie bardziej ofensywny niż w Kopenhadze. Może również dojść do zmiany między trzema słupkami bramki, Baník ma zrównoważoną parę bramkarską Markovic – Holec. W każdym razie gra Banika może nieco ucierpieć z powodu niekonsekwencji, w zeszłym sezonie drużyna gospodarzy była bardzo przeciętna na swoim boisku.

Hradec Kralove wprowadził nowego zawodnika w ciągu tygodnia, klub pozyskał byłego reprezentanta Petraska, ale będzie on gotowy na najwyżej kilka minut. Piłkarze ze Wschodu zaprezentowali się niezwykle bojowo w ostatniej kolejce, pokonując Boleslav (2-1) w dziesięciu, zdobywając nawet zwycięską bramkę w nierównym meczu. Drużyna pokazała w ten sposób wielkie walory moralne i zawsze można na tym budować. Goście są wypoczęci i będą sprawiać Ostrawie problemy swoją fizyczną grą i bieganiem. Juliš jest nieobecny, ale drużyna może nadrobić jedną nieobecność.

Na co postawić:

Baník jest poza pucharami i zostawił sporo sił w Danii. Hradec natomiast jest wypoczęty i w dobrej formie po pierwszych trzech kolejkach, więc sprawią gospodarzom kłopoty dobrą defensywą w pierwszej połowie, remis w połowie lub pod koniec meczu może nie być wielką sensacją.