21 kwietnia, 2024
37 Widoki

Nasza wskazówka: Ołomuniec B – Vyškov: zwycięzca Vyškov

15.03.2024 17:00

Wystarczyły dwie wiosenne kolejki i przewaga pierwszej drużyny Vyškova skurczyła się do jednego punktu. Półemistrz jesieni najpierw nie zdołał pokonać muru obronnego przybysza z Kromieryża, gdzie przegrał 0:1, a następnie zremisował u siebie z Vlašimí 2:2, co biorąc pod uwagę przebieg meczu można uznać za zwycięstwo. Diallo zdobył bramki w 90. i 93. minucie. Punkt zdobyty w ostatniej minucie da drużynie impuls, po dużych zimowych zmianach zespół stopniowo się oswaja, a nowi zawodnicy przyzwyczajają się do niego.

Drużyna B Sigmy ma ustaloną oś, ale jej skład jest nieczytelny, w zależności od tego, czy dostępni są gracze z szerszego składu pierwszej ligi. W poniedziałkowym meczu inaugurującym rundę wiosenną drużyna juniorów miała ich do dyspozycji i pokonała u siebie Jihlavę 3:0. Z trzech strzelców bramek (Singhateh, Fiala, Israel) tylko jeden pojawił się w Prostějovie i przegrał 0:2. Ponieważ ołomuniecka drużyna A gra w ten weekend, nie będzie wielu wzmocnień w składzie rezerw.

Na co postawić:

Pomimo zwycięstwa nad Jihlavą, Sigma jest najgorszą drużyną w rozgrywkach w meczach u siebie. Vyškov wygrał oba ostatnie mecze do zera, więc może zanotować pierwsze wiosenne zwycięstwo na stadionie Androva.