Norwegia – Czechy: każda drużyna strzela gola – TAK

PLbookmaker
21 kwietnia, 2024
19 Widoki

Nasze przewidywania: Norwegia – Czechy: każda z drużyn strzeli gola – TAK

22.03.2024 18:00

Reprezentacja Czech rozegra swoje pierwsze spotkanie pod wodzą Ivana Haška, a nominacja sugeruje, że zostanie ona poddana wielu testom w nadchodzących meczach z Norwegią i Armenią.

Doświadczony trener zaprosił do składu świeżą krew, co wydaje się całkiem sympatyczne. W każdym razie Hranac, Vlcek, Sulc, Jurásek lub Jaroš zasługują na nominację i mogą wnieść nową dynamikę do zespołu. Z drugiej strony, trio Brabec, Kuchta i Coufal, które ostatnio naruszyło wewnętrzne zasady drużyny narodowej, pozostało poza grą. Było to jednak dobre posunięcie kierownictwa drużyny, dziennikarze zadawaliby w kółko te same pytania, a drużyna narodowa nie miałaby przerwy na przygotowania. Z drugiej strony Antonín Barák, który ma potencjał bramkarski, otrzyma nową szansę, a tego właśnie potrzebuje drużyna.

Pozytywną wiadomością jest również fakt, że zarówno Hložek, jak i Schick rozpoczęli mecz w ostatniej kolejce Bundesligi, a gracze ligowi Chytil i Chorý również są w formie. Drużyna narodowa będzie więc groźna i dobrze wyposażona pod względem siły do przodu. Gorzej będzie z tyłu, gdzie jest kilku zawodników borykających się z formą. Zelený, Holeš czy Krejčí przechodzą słabszy okres i ich nominacja nie jest dobrym sygnałem dla innych, którzy radzą sobie lepiej. Tymczasem obrona będzie musiała rywalizować z jednym z najlepszych obecnie napastników, Erlingiem Haalandem.

Norwegia zawaliła eliminacje do Euro, więc w drużynie rozpoczęła się wymiana pokoleniowa. Spośród zawodników z pola, żaden nie przekroczył trzydziestego roku życia, a jedynie bramkarz Nyland wyłamuje się z tego trendu. W każdym razie Norwegia ma do dyspozycji świetną drużynę pełną gwiazd. Oprócz fenomenalnego Haalanda są napastnicy Sorloth i Larsen z Hiszpanii, kapitan Odegaard, który walczy o tytuł z Arsenalem, a Oscar Bobb z Manchesteru City bardzo się rozwinął w tym sezonie. Defensywnie może być nieco słabiej, ale Ryerson z Dortmundu czy Ajer z Brentford to również znane nazwiska z dużą jakością.

Norwegia nie jest pod presją i może zagrać na całkowitym luzie, co oznacza, że będą się forsować w ofensywie, aby wysłać przynajmniej małe przeprosiny swoim fanom. Ponadto Czesi grali głównie ofensywnie podczas przygotowań, więc może to być mecz, w którym nie zabraknie bramek.

Na co postawić:

Obrona kanonierki Haaland to trudne zadanie dla każdej defensywy na świecie i tym razem drużyna trenera Haška się o tym przekona. Z drugiej strony, rosnąca forma Patrika Schicka i innych ofensywnych graczy w czeskiej drużynie powinna oznaczać, że goście również zdobędą bramki. Obie drużyny strzelą gola, wypróbuj BetBuilder, aby obstawić mecz.

Zaufanie:

8/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

WAZAMBAPostaw na Wazamba z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker