Neumayer L. – Forejtek J.: 1

PLbookmaker
21 kwietnia, 2024
20 Widoki

Nasza rada: Neumayer L. – Forejtek J.: 1

22.03.2024 12:20

Jonáš Forejtek dotarł do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour po raz pierwszy od grudnia ubiegłego roku. Z powodzeniem przeszedł kwalifikacje w chorwackim Zadarze i rozegrał dwa trudne mecze w trzech setach w turnieju głównym. Dzięki tym stosunkowo przyzwoitym wynikom, 421. zawodnik na świecie przystąpi do piątkowego starcia z Austriakiem Lukasem Neumayerem, który zajmuje 200 miejsc wyżej w rankingu i będzie papierowym faworytem tego starcia.

Forejtek w ostatnich latach bardzo cierpiał z powodu problemów zdrowotnych. Ilekroć wydawało się, że w końcu złapie formę, zawsze pojawiała się jakaś przeszkoda w postaci kontuzji. Naturalnie jego forma z tego powodu zanikała i czeski tenisista w zasadzie cały czas zaczynał od zera. Naturalnie znajduje to również odzwierciedlenie w wynikach, z których były junior numer jeden jest bardzo niezadowolony.

Austriak Neumayer zagra swój drugi ćwierćfinał w marcu. Po raz pierwszy dostał się do czołowej ósemki na Teneryfie na nawierzchni betonowej. Teraz gra na glinie, która jest nawet jego ulubioną nawierzchnią. Potwierdził to w Zadarze, gdzie w ósmej rundzie pokonał Dominica Thiema 6:2, 6:1. Choć Thiem od dłuższego czasu nie gra już tak jak kiedyś (po kontuzji nadgarstka stracił swoją największą broń, czyli miażdżący forehand), to był to świetny skalp dla Neumayera.

Na co postawić:

Lukas Neumayer zdołał rozegrać w Zadarze dwa mecze, w których pokonał obu przeciwników. Z kolei Forejtek stoczył trzy setowe batalie i miał nieco szczęścia, że udało mu się awansować do ćwierćfinału. Austriacki tenisista potwierdzi swoją rolę nieznacznego faworyta i awansuje do półfinału.

Zaufanie:

7/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

BETWINNERPostaw na Betwinner z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker