Marsylia – Montpellier: mniej niż 3 bramki

PLbookmaker
21 kwietnia, 2024
24 Widoki

Nasz typ: Marsylia – Montpellier: Gole mniej niż 3

25.02.2024 20:45

Ostatnim meczem dwudziestej trzeciej kolejki Ligue 1 będą derby południa Francji pomiędzy Marsylią i Montpellier, które ostatnio przed świętami nie poznały zwycięzcy (1:1). Co wydarzy się teraz, gdy drużyna gospodarzy zagra z nowym trenerem?

Przed tygodniem Marsylia absolutnie tragicznie rozpoczęła Nowy Rok, ponosząc kolejną porażkę, tym razem w Breście 0:1, mimo że południowofrancuscy grali ponad pół godziny w przewadze. Nie powstrzymało to krytykowanego trenera Gennaro Gattuso i zaledwie dwa dni przed czwartkowym meczem rewanżowym Ligi Europy z Szachtarem Donieck, Jean-Louis Gasset, do niedawna trener reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, przejął drużynę po szokującej porażce 0-4 z Gwineą Równikową podczas Mistrzostw Afryki, podczas gdy bez niego „Słonie” zdominowały całe mistrzostwa. Po raz kolejny kibice nie są zadowoleni z wyboru 70-letniego trenera, ale Gasset ma za zadanie zdobyć szacunek zawodników i jakoś uratować sezon. Marsylia zadebiutowała pod jego wodzą, pokonując w czwartek u siebie wspomniany Szachtar (3:1) i awansując do ósmej rundy, w której zmierzy się z Villarrealem. Czy podopieczni Gasseta będą w stanie podbudować się ostatnim wynikiem w lidze?

Montpellier tym razem pojawi się na Stade Velodrome, ponieważ w ostatniej kolejce po pięciu ligowych meczach w końcu odnieśli zwycięstwo, pokonując u siebie Méty 3-0. Kapitan Teji Savanier po raz kolejny udowodnił swoją niezbędność, ponieważ zamienił swój 12. rzut karny z rzędu w Ligue 1 i jest jednym z najbardziej produktywnych pomocników w lidze w tym sezonie (5+5). Montpellier ma ogólnie bardzo ciekawą drużynę, jednak wielu zawodników nie jest w formie, w jakiej powinni być w tym roku i z tego powodu „La Pallaide” okupują dolne szczeble tabeli. Teraz z pewnością chcieliby pokonać papierowego faworyta z Marsylii, gdyż od 2018 roku nie udało im się to w żadnym z poprzednich dziewięciu meczów ligowych (0-4-5). Czy teraz się to zmieni?

Na co stawiać?

Liga Europy i rozgrywki ligowe to zupełnie co innego. Przecież pod wodzą trenera Gattuso było to widać dość wyraźnie, zwłaszcza w przypadku Marsylii. Dlatego czwartkowa wygrana z nowym trenerem Gassetem nie rozwiązuje zbyt wiele dla Marsylii i nie ma powodu do zbytniego optymizmu. Montpellier przyjedzie uczciwie się bronić i możemy łatwo zobaczyć trzeci z rzędu remis 1-1 między obiema stronami. W każdym razie padną najwyżej trzy gole.

Zaufanie:

6/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

WAZAMBAPostaw na Wazamba z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker