21 kwietnia, 2024
29 Widoki

Nasz typ: Lille – Lens: Remis podwójnej szansy

29.03.2024 21:00

Dwudziesta siódma kolejka Ligue 1, po ostatniej przerwie reprezentacyjnej przed czerwcowymi Mistrzostwami Europy w Niemczech, obfituje w dwa wielkie wydarzenia. Pierwszy z nich odbędzie się na północy Francji, gdzie zobaczymy tradycyjne „Derby du Nord” (w tłumaczeniu Derby Północy) pomiędzy Lille i Lens. Pierwszy mecz w tym roku zakończył się remisem 1-1. Która drużyna tym razem okaże się szczęśliwsza i przybliży się do upragnionych miejsc w Lidze Mistrzów?

Dwa tygodnie temu Lille rozegrało bardzo dobry mecz na boisku drugoligowego Brestu. Wiele szans podopieczni trenera Paula Fonseca zamienili jednak na tylko jedną bramkę, zdobytą przez Jonathana Davida, dla którego był to 80. gol w biało-czerwonych barwach klubu z północy Francji. Lille wyrównało jednak na dziesięć minut przed końcem i po raz siódmy w tym sezonie opuściło mecz wyjazdowy z zaledwie punktem po remisie 1:1. W piątek „Psy” wracają na swój ukochany domowy stadion, gdzie ostatni raz przegrały pod koniec września i od tego czasu są niepokonane w trzynastu meczach we wszystkich rozgrywkach (9-4-0), zachowując czyste konto w ośmiu przypadkach w tym czasie!

Po pokonaniu Brestu 1:0 u siebie w ważnym meczu, Lens nie zdołało wygrać kolejnego meczu u siebie zaledwie tydzień później, przegrywając 1:3 z walczącą o utrzymanie Niceą. „Sang et Or” pogrążyły tragiczne w skutkach indywidualne błędy zawodników defensywnych (Medina, Mendy i Khusanov), które zadecydowały nie tylko o wspomnianej porażce, ale także o spadku na szóste miejsce, gdzie Lens depcze po piętach Marsylii, Rennes i Reims. Drużyna trenera Francka Haise na pewno nie wybierze się więc na boisko bardzo nieprzyjemnego regionalnego rywala, zwłaszcza mając na uwadze dziesięć ostatnich meczów rozegranych w Lille, w których Lens przegrało ośmiokrotnie (1-1-8).

Na co stawiać?

Lille jest uważane za uzasadnionego faworyta, biorąc pod uwagę ich ostatnie wyniki i bardzo dobry bilans u siebie. Jednak mecze bezpośrednio po przerwie reprezentacyjnej, kiedy drużyny w większości nie grały ze sobą, są zwykle pod wieloma względami trudne, więc wybiorę zakład na remis w połowie lub pod koniec meczu. Ostatnie dwa mecze rozegrane między nimi w ubiegłym roku kalendarzowym zakończyły się wynikiem 1-1 i taki rezultat nie byłby zaskoczeniem w piątkowym przedmeczu. Jest też całkiem prawdopodobne, że gospodarze przełamią remis w połowie spotkania po zmianie stron na swoją korzyść.