18 sierpnia, 2024
16 Widoki

Nasza rada: Liberec – Pardubice: 1. połowa – 1

18.08.2024 17:00

Wschodni Czesi po czterech kolejkach mają na swoim koncie zaledwie trzy punkty, a to dzięki temu, że mierzyli się ze słabymi Budziejowicami (3:1). Goście tym samym ponownie włączyli się do walki o zbawienie w tym sezonie, czego spodziewano się przed startem sezonu, zwłaszcza po letnich zmianach, które jeszcze się nie skończyły.

Pardubice kleją skład na bieżąco, co tydzień przychodzi ktoś nowy (Polyák, Noslin, Simon), kto potem od razu wskakuje do wyjściowego składu. Chemia w drużynie nie może być idealna, co znajduje odzwierciedlenie w obecnych wynikach. Drużyna walczy w końcówkach, w dwóch z czterech meczów nie zdobyła bramki, nieco lepiej jest z tyłu, ale tym razem goście nie zachowają czystego konta. Drużyna gospodarzy Liberec jest trenowana przez Radoslava Kováča, byłego trenera Pardubic.

Trener Slovana zna wszystkie słabości swojego przeciwnika, co jest niezaprzeczalną zaletą. Tandem Hlavatý – Icha, który również przeniósł się na północ Czech wraz z trenerem, również będzie miał zwiększoną motywację. Liberec w bieżącym sezonie nie błyszczy pod względem wyników, ale po słabym występie w ostatniej kolejce piłkarze otrzymali „szczotkę”.

Wyniki drużyny na pewno pójdą w górę i niewykluczone, że dojdzie do zmian w wyjściowej jedenastce. W każdym razie Slovan od zeszłego sezonu gra znacznie lepiej u siebie niż na wyjeździe, co zostanie potwierdzone ponownie. Slovan podejmie rywali od pierwszych minut i już w pierwszej połowie wyjdzie na prowadzenie. Nyarko, który jest niezwykle szybki z piłką i bez niej, może wywrzeć wpływ.

Na co postawić:

Obie drużyny dzieli w tabeli jeden punkt, ale Liberec jest papierowym faworytem u siebie. Drużyna ma większy potencjał bramkowy, co znajdzie odzwierciedlenie w końcowym wyniku. Drużyna lepiej radzi sobie w pierwszej połowie niż w drugiej, więc może objąć prowadzenie po przerwie.