30 Widoki

Nasz typ: Iran – Japonia: zwycięzca Japonia

03.02.2024 12:30

Iran jest w poważnych tarapatach przed ćwierćfinałem z Japonią. W składzie zabraknie Mehdiego Taremiego, który jest obecnie niezastąpiony.

Z Taremi w składzie, Persowie mają rekord siedmiu zwycięstw i dwóch remisów w Pucharze Azji od edycji 2019, jedynym meczem, który przegrali był półfinał z Japonią 0-3, a piłkarz Porto nie grał. Taremi został wyrzucony z boiska w drugiej połowie remisu 1-1 z Syrią w półfinale, a następnie cierpiał na trybunach aż do zwycięskiego rzutu karnego. Taremi jest najlepszym strzelcem Iranu na turnieju z trzema bramkami, podczas gdy kontuzja wykluczy z meczu obrońcę Moharramiego.

Japonia przegrała swój drugi mecz grupowy z Irakiem 1-2, co było dla nich sygnałem alarmowym. Pokonali Indonezję i Bahrajn identycznie 3-1 w ósmej kolejce, ich wydajność rośnie, ofensywa się rozwija, niebiescy samurajowie stwarzają wiele szans na zdobycie bramki w każdym meczu. Pomocnik Brighton Mitoma rozegrał swoje pierwsze minuty w mistrzostwach w ósmej kolejce. Jedyną rzeczą, która przeszkadza Japończykom, są ich błędy w defensywie, ani razu nie zachowali czystego konta, a Bahrajn zdobył bramkę samobójczą Uedy po nieporozumieniu z niepewnym bramkarzem Suzukim. Samurajowie mogą być tym bardziej zadowoleni, że Iran wystąpi bez Taremiego.

Na co postawić:

Japonia nie przegrała z Iranem od czterech meczów na Pucharze Azji (2-2-0) i w tym roku awansuje po 90 minutach.