Haddad Maia B. – Muchova K.: 0:2 w setach

9 Widoki

Nasz typ: Haddad Maia B. – Muchova K.: 0:2 sety

04.09.2024 18:00

Po zaskakującym triumfie Barbory Krejcikovej na Wimbledonie, w US Open może wystąpić kolejna czeska tenisistka.

Karolína Muchová powróciła w wielkim stylu po dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją nadgarstka, której doznała podczas ostatniego Wielkiego Szlema w zeszłym roku, wygrywając wszystkie swoje mecze 2-0. W ósmej rundzie dwukrotnie 6-3 pokonała najwyżej rozstawioną Jasmime Paolini, finalistkę dwóch ostatnich turniejów wielkoszlemowych.

Po raz kolejny eksperci podziwiają jej urozmaicony tenis na całym korcie, skuteczne i wydajne uderzenia – volleye, loby, pivoty, którymi wyprowadza przeciwniczki z równowagi. W przypadku Karoliny trzeba jednak uważać, zwłaszcza na jej zdrowie, które kilka razy zdradziło ją w najmniej odpowiednim momencie.

Jej kolejną przeciwniczką będzie Beatriz Haddad Maia, pierwsza Brazylijka w ćwierćfinale US Open od 1968 roku. Do tej pory szczytem formy Amerykanki z Południa na Flushing Meadows była druga runda. Miała nieco więcej pracy niż Muchova, aby dotrzeć do ćwierćfinału, przegrywając jednego seta z Avanesian w pierwszej rundzie i Wozniacki w ósmej.

W każdym razie, docierając do ćwierćfinału, Brazylijka weszła na wody, w których nieczęsto pływa. To dopiero jej drugi występ w ćwierćfinale Wielkiego Szlema, podczas gdy dla Muchovej jest to już szósty raz z dodatnim bilansem 3-2.

Na co postawić:

Muchova jest 3-0 w ich meczach, tracąc tylko jednego seta w ich ostatnim meczu w zeszłym roku w Cincinnati (6:7, 6:1, 6:4). W ćwierćfinale US Open będzie potrzebowała dwóch setów do zwycięstwa.