21 kwietnia, 2024
29 Widoki

Nasza rada: Frosinone – Lazio: 2

16.03.2024 20:45

Frosinone w ostatniej kolejce przegrało 0:1 z zagrożonym spadkiem Sassuolo i biorąc pod uwagę ich jedyną wygraną w poprzednich 15 meczach ligowych, nie możemy się dziwić, że podopieczni Eusebio Di Francesco spadają w kierunku ligowej bessy. Z kolei Lazio przegrało ostatnio po raz trzeci z rzędu w lidze i musiało na dobre pożegnać się z nadziejami na Ligę Mistrzów, podczas gdy inne europejskie puchary pozostają dla nich bardzo zagrożone. W rezultacie trener Maurizio Sarri podał się do dymisji.

Chociaż Frosinone zdobyło 21 z 24 punktów na własnym terenie, w nowym roku kalendarzowym wygrało tu tylko raz (1-1-3), kończąc swój odwrót od chwały. Jeśli chodzi o ostatnie 15 meczów, to wraz z Salernitaną jest najgorsze w lidze (6 punktów), tracąc w tym okresie 36 bramek – najwięcej ze wszystkich drużyn.

Lazio jest dalekie od komfortu, ale na wyjeździe jest jedną z lepszych drużyn w tegorocznej Serie A (6-1-7). Goście wygrali trzy z ostatnich pięciu meczów wyjazdowych (za każdym razem na terenie drużyny z dolnej połowy tabeli), dwukrotnie różnicą dwóch bramek. Pierwsze spotkanie pod koniec grudnia zakończyło się takim samym wynikiem (3-1).

Na co postawić:

I coś podobnego może się powtórzyć, bo Frosinone już pod koniec grudnia rozpoczęło swoją zapaść w wynikach. Lazio wygrało wtedy pięć z ośmiu meczów wyjazdowych na terenie drużyn, które rozpoczynają tę rundę w drugiej połowie tabeli (5-1-2).