Finlandia – Szwajcaria: zwycięzca Finlandia

PLbookmaker
21 kwietnia, 2024
25 Widoki

Nasza rada: Finlandia – Szwajcaria: zwycięzca Finlandia

08.02.2024 18:00

Szwedzkie Igrzyska Hokejowe rozpoczną się meczem drużyn, które w tym sezonie nie radzą sobie najlepiej i zajmują dwa ostatnie miejsca w Euro Hockey Tour (EHT). Po porażce w zeszłorocznych Mistrzostwach Świata, Suomi wygrali tylko dwa z sześciu meczów w tym sezonie, przypadkowo przeciwko Szwajcarii, która przedłużyła swoją passę porażek do ośmiu spotkań.

Zawodnicy z helweckim krzyżem na piersi będą teraz outsiderami w Szwecji, gdzie trener Patrick Fischer nominował wyraźnie najsłabszą selekcję ze wszystkich trzech dotychczasowych imprez EHT. Brakuje drugiego najbardziej produktywnego zawodnika ligi szwajcarskiej, Calvina Thürkaufa, a także innych zawodników z dużym doświadczeniem, Gaëtana Haasa, Svena Andrighetto, Deana Kukana, Andresa Ambühla, Enzo Corviego i Denisa Malgina. Drużyna jest młoda i niedoświadczona, a czterech zawodników debiutuje w reprezentacji narodowej.

Fiński trener Jukka Jalonen również dokonał roszad w składzie i kilkunastu zawodników zagra w reprezentacji po raz pierwszy w tym roku, czterech z nich to zupełni debiutanci, ale mają duże doświadczenie w porównaniu do Szwajcarów – napastnicy Joona Luoto i Sampo Ranta grali, choć epizodycznie, w NHL. Tak czy inaczej, na papierze fińska drużyna wygląda lepiej niż szwajcarska i będzie chciała to udowodnić na lodzie. Eemeli Suomi dominuje w wydajności fińskiej ligi, Hannes Björninen jest mistrzem olimpijskim.

Na co postawić:

Szwajcaria zdobyła tylko dwa punkty z tegorocznego EHT na swoim domowym turnieju w grudniu, gdzie przegrała z Czechami 2:3 i Finlandią 3:4 w dogrywce, ale miała zdecydowanie najsilniejszy skład w tym roku. Skandynawowie wygrali swój pierwszy mecz u siebie w Karjala 4:0. Umieść jeden na bilecie. Antti Suomela ze szwajcarskiej Lozanny strzelił wtedy hat-tricka i nadal tam jest.

Zaufanie:

7/10

Zalecany bukmacher dla tego zakładu:

20BETPostaw na 20bet z bonusem 100% od pierwszego depozytu!
Autor PLbookmaker