19 października, 2024
7 Widoki

Nasza rada: Empoli – Napoli: 2

20.10.2024 12:30

Empoli poniosło pierwszą ligową porażkę w sezonie, przegrywając z Lazio 1-2. Z drugiej strony Napoli potwierdziło swoją rolę faworyta, pokonując Como 3: 1 u siebie, aby umocnić swoją przewagę.

Empoli było niespodzianką sezonu, nie przegrywając ani razu aż do ostatniej kolejki. Jednak spojrzenie na jego bilans (6-4) i jedyne zwycięstwo w poprzednich pięciu występach (1-3-1) sugeruje, że dla toskańskiej drużyny zaczną się ciężkie czasy. Łatwo możemy zobaczyć kolejne Lecce, które również zaczęło bardzo dobrze w zeszłym roku, ale od połowy października zaczęło przegrywać z żelazną regularnością.

Neapol przeżywa swój renesans. Po zeszłorocznej tragicznej obronie tytułu, Antonio Conte zdołał poukładać drużynę, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Romelu Lukaku, który po prostu błyszczy pod wodzą tego trenera, strzelił swoją czwartą bramkę przeciwko Como i dołożył do tego dwie asysty. Napoli jest również bardzo groźne w końcówce meczu, strzelając pięć bramek w ostatnich 15 minutach.

Na co postawić:

Prowadząca w tabeli drużyna nie zawaha się przed Empoli. Antonio Conte i jego drużyna wygrali pięć z siedmiu meczów (5-1-1), a Neapol już teraz ma nieukrywaną szansę na tytuł. Być może w ostatnich latach nie radził sobie tak dobrze przeciwko Empoli, ale tegoroczna drużyna wyjazdowa wygląda zupełnie inaczej. Co więcej, strona gospodarzy straciła już swoją passę niepokonanych i teraz pójdzie już z górki.